Literatūrinė-edukacinė pamoka „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“

Kaip gražiai padengti stalą? O kaip taisyklingai laikyti šakutę ir peilį? Nemokate valgyti spagečių? Ne bėda! Į pagalbą skuba Šaukšto Šmaukšto stalo akademija. Tik čia sužinosite naudingų dalykų, kuriuos turėtų išmanyti kiekvienas šių laikų ponaitis ar panelė.
Visiems, norintiems išmokti gražių manierų prie stalo, pristatome edukaciją „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Tai – literatūrinė-edukacinė pamoka, parengta remiantis rašytojos Danguolės Kandrotienės knyga „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Autorės kūrinys „Spintos istorijos“ pripažintas geriausia 2013 metų vaikų ir paauglių knyga, geriausia 2014 metų vaikų knyga, o Miuncheno Tarptautinė jaunimo biblioteka „Spintos istorijas“ įtraukė į 200 geriausių knygų sąrašą.

Literatūrinės-edukacinės pamokos metu moksleiviai per eiliuotą tekstą įžengia į stalo etiketo akademijos paskaitą, kuri skatina vaikų kūrybiškumą ir leidžia kitokiu formatu, nekasdieniškai mokytis stalo etiketo taisyklių.

Literatūrinės-edukacinės pamokos planas

1. Literatūrinės-edukacinės pamokos vedėjo prisistatymas, trumpa eiliuota įžanga į mokymus. Kiekvienas paskaitos dalyvis gauna priemonių, kurios skirtos kiekvienam save gerbiančiam valgytojui:

  • popierinis padėklas;
  • vienkartinė lėkštelė;
  • vienkartinė šakutė, peilis, šaukštas;
  • vienkartinė servetėlė;
  • vienkartinė stiklinė.
  • knyga „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“

2. Stalo įrankių atsiradimo istorija (pateikiama informacija apie pirmuosius stalo įrankius, jų atsiradimo priežastis, rodomi įrankių pavyzdžiai).

3. Pagrindinės stalo įrankių naudojimo taisyklės (rodoma, kaip naudotis pagrindiniais stalo įrankiais, kam jie reikalingi, kurioje vietoje turėtų stovėti kiekvienas iš jų, taisyklės kairiarankiams).

4. Praktinis stalo įrankių panaudojimas (obuolio pjaustymas, įrankių sudėliojimas lėkštėje, servetėlės paskirtis ir vieta).

5. Zoologijos pamoka (pagrindinės ir didžiausios daromos klaidos prie stalo, gyvūnų ir žmonių analogijos).

6. Žinių patikrinimas ir Garbingo valgytojo diplomo įteikimas.

KIEKVIENO DALYVIO LAUKIA DOVANA:
dovanojama D. Kandrotienės knyga „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“ ir specialus padėkliukas, padėsiantis praktikuotis prie stalo ir namuose.

Numatoma literatūrinės-edukacinės pamokos trukmė – 45–50 minučių.
Literatūrinė-edukacinė pamoka skirta pradinių klasių moksleiviams.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės el. paštu prekyba@terrapublica.lt arba mob. 8 679 68 595

2 Komentarai

  1. Sveiki,
    Ar imanoma tokia pamokele Alytaus vaikuciams?

  2. Sveiki, taip įmanoma, susisiekite su vadybininke Gabriele tel. +37068470405 dėl smulkesnės informacijos :)

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *