Mažasis dirigentas apdovanotas knyga „Muzikos instrumentai vaikams“

Adomas Ragelis su laimėtais prizais: knyga „Muzikos instrumentai vaikams“ ir CD

Adomas Ragelis su laimėtais prizais

2014 m. lapkričio 21–23 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose netilo vaikų juokas, tėvelių ir pedagogų kalbos bei renginių šurmulys. Vienas iš jų – organizuotas Lietuvos nacionalinės filharmonijos – skambėjo itin garsiai. O kitaip ir negalėjo būti – juk koncertavo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantai, vadovaujami maestro Modesto Barkausko.

Lapkričio 21 d. pavakarę renginių erdvėje „Menų dūzgės“ viskas iš tiesų pradėjo dūgzti. Jau prieš 17 val. visų smalsumą kurstė juodais kostiumais pasidabinę džentelmenai, elegantiškais drabužiais pasipuošusios damos bei didžiuliai muzikos instrumentai. Netrukus netoliese esančius žiūrovus pasitiko širdį virpinantys garsai. Įsiklausęs į skambančią melodiją galėjai atpažinti sruvenančią smuiko ar alto melodiją, trombono ar klarneto natas ir mušamųjų ritmą.

Atėjusiems į įvairiausių garsų fiestą, pavadintą „Planeta orkestras“, iš tiesų galėjo pasirodyti, kad tai – muzikos pasaulis. Vaikai ir suaugusieji, anūkai ir seneliai turėjo progą susipažinti su muzikos pasauliu iš arčiau: sužinoti, kas yra partitūra, dirigentas, koncertmeisteris ir kam jie reikalingi, išsiaiškinti, kokios gali būti orkestrų rūšys. O tie, kurie atėjo pavilioti muzikos garsų, galėjo juos išgirsti ir apie kiekvieną sužinoti įdomių faktų.

Tam, kad renginio dalyviai ne tik klausytų, bet ir patys pasidalytų savo žiniomis, kiekvienas galėjo pabandyti atsakyti į netikėtus klausimus. Pavyzdžiui, ar žinote, kiek stygų turi arfa? O kaip vadinama dirigento lazdelė?

Kad netektų vien tik klausytis muzikos, keletas dalyvių buvo pakviesti į muzikantų gretas. Jiems buvo pasiūlyta pabandyti groti mušamaisiais: didžiuoju būgnu, timpanais, tambūrinu. O keliems drąsiausiems buvo suteikta galimybė pabūti dirigentais ir diriguoti tikra batuta.

Sėkmę ant dirigento pakylos nusprendė išbandyti vienas jaunųjų muzikos mylėtojų – Adomas Ragelis. Berniukas, dabar lankantis 3 klarneto klasę, vos paėmęs batutą pradėjo diriguoti. Mostai dirigento lazdele buvo kiek lėtesni nei maestro Modesto Barkausko, bet nuo to tik smagiau! Už drąsą ir norą pasinerti į muzikos pasaulį renginio organizatoriai mažąjį dirigentą apdovanojo – Filharmonijos atstovė padovanojo kompaktinį diską su įrašais ir įteikė kartu su mūsų leidykla „Debesų ganyklos“ išleistą knygą – „Muzikos instrumentai vaikams“.

„Daug žmonių giminėje yra baigę muzikos mokyklą. Šiaip aš labai norėjau mokintis groti pianinu ar mušamaisiais, bet įstojau į Balio Dvariono muzikos mokyklos klarneto klasę. Ir tuo tikrai esu labai patenkintas, ir kuo toliau, tuo vis labiau. Be klarneto, dar ir pianinu moku groti“, – prisipažino jaunasis klarnetininkas. Kaip tikino Adomas, dirigentu pabūti jam labai patiko. „Užlipęs ant pakylos pagalvojau – ką man dabar daryti, nesupratau, kada pradėti, nežinojau, koks kūrinys. Pradėjęs diriguoti pajutau palengvėjimą, o pasibaigus kūriniui buvo keista sulaukti plojimų. Bet viskas labai greitai prabėgo“, – įspūdžiais dalijosi Adomas. O laimėta knyga jis labai džiaugiasi ir mano, kad ji taps viena jo mėgstamiausių. „Muzika pradėjau labai domėtis nuo aštuonerių metų. Tokios knygos dar neturėjau, todėl labai labai džiaugiuosi ją gavęs. Dabar galėsiu susipažinti su visais instrumentais“, – džiūgavo berniukas.

Laimėtojas prisipažino, kad skaityti jam patinka. Ir ne tik apie muziką ar klarnetus. „Labiausiai mėgstu nuotykių knygas. Ką tik perskaičiau „Lobių salą“. Taip pat skaitau istorines ir pažintines knygas apie įvairius gamtos reiškinius, atradimus“, – pasakojo Adomas.

LNSO ir Modestas Barkauskas

Akimirka iš renginio „Planeta orkestras“

Dirigentas Modestas Barkauskas pasirašo knygoje „Muzikos instrumentai vaikams“

Maestro M. Barkausko palinkėjimas Adomui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *