Šeimos diena #2

Šeimos diena #2

Skelbiame Šeimos dieną #2 ir keturis pasiūlymus jums: ką pasigaminti, ką perskaityti, ką susikurti ir ką pažaist. Pasitelkę leidyklų „Debesų ganyklos“ ir „Virtuvės knyga“ knygų lobius, dalinamės naujomis idėjomis!

Skaitymas

Kodėl tėvai sako, kad dirba, nors iš tiesų sėdi namuose? Kodėl negalima žaisti su draugais? Kodėl negalima eiti į parduotuvę nusipirkti saldainių? Karantino metu dažnai išgirsite panašių klausimų iš mažylių. Vaikų enciklopedijose atsakymų į šiuos klausimus greičiausiai nerasite, bet tikrai rasite paaiškinimus, kas yra ligos, kam reikalingi skiepai, kodėl reikia plautis rankas, kas yra imuninė sistema, nuo kokios ligos apsaugo citrinos ir daug kitų svarbių dalykų. Žiniukai galės išbandyti jėgas spręsdami „protų mūšį“. Knygų ištraukas skaitykite čia:
Kas? Kaip? Kodėl 400 pasaulio paslapčių
1000 klausimų ir atsakymų

     

 

Gaminimas

Šiandien siūlome pasigaminti skanius ir sveikus blynus su cukinijomis ir obuoliais iš knygos „Mamos receptų knyga“. Ačiū už receptą Laimai Mežetienei!

Ko jums reikės?
150 g cukinijos
1 didelis obuolys
3 šaukštai grietinės
150 g miltų
1 šaukštelis cukraus (jei norite saldesnių blynų, galima daugiau)
žiupsnelis druskos
2 kiaušiniai

Išplakti kiaušinius su grietine, suberti cukrų, druską, miltus ir vėl išplakti. Sudėti sutarkuotą obuolį, cukiniją ir atsargiai išmaišyti šaukštu. Į įkaitintą keptuvę dėti po 1-2 šaukštus tešlos vienam blynui (kad nebūtų per dideli ir gerai iškeptų). Iškeptus blynus galima pagardinti šokoladu ir uogomis. Skanaus!

 

Kūrimas

Norintiems nuskristi į kosmosą ir pasiekti žvaigždes siūlome pasigaminti raketą ir nusileidus saulei susikurti nepamirštamą kelionę į artimas planetas (kurias atstoti gali kamuoliai) bei spindinčius žvaigždynus (galite naudoti kalėdinių lempučių girliandas)! Raketą pasigaminti visai paprasta iš namie randamų medžiagų,  kurios gamybos instrukcija pateikta iš knygos „Darbeliai vaikams“.

 

Žaidimas

Ar mėgstat aiškintis įvairias užuominas, spręsti galvosūkius ir įminti mįsles? Tuomet pabandykite įveikti šį rebusą.

Kaip žaisti?

  1. Pagrindinis tikslas sprendžiant rebusą – išsiaiškinti, kokia frazė užkoduota paveikslėliais.
  2. Tam, kad būtų aiškiau, kaip spręsti rebusą, naudojami įvairūs sutartiniai ženklai (paaiškinimas paveikslėlyje).

Jei rebusą spręsti patiko – vaikai gali pabandyti kurti juos patys!

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamie #Šeimosdiena