Šeimos diena #6

Šeimos diena #6

Pasitikime antrąją karantino savaitę ir dar keturias idėjas Šeimos dienai #6, kaip nenuobodžiauti namie!

 

Skaitymas

Dėl karantino namuose praleidai nemažai laiko. Atrodo, kad jau viskas išbandyta, atrasta, pažaista. Taip norėtųsi į kiną ar teatrą! Tad kodėl tau pačiam nesukūrus spektaklio? Juk aktorių (vaikų arba žaislų) pilni namai, žiūrovų (vaikų, žaislų, suaugusiųjų) – taip pat. O jei dar kas nors spektaklį nufilmuotų ir atsiųstų „Debesų ganykloms“, mes mielai juo pasidalintume su kitais nuobodžiaujančiais vaikais.

Gražiausios metų knygos Latvijoje „Ūkė Pūkė grįžta namo“ ištrauką skaityk čia: Ūkė Pūkė grįžta namo

 

Gaminimas

Ir kaip linksmybės be blynų? Blynadienis būna tikra šventė, dėl to savaitę pradėkime su tarkuotų bulvių ir varškės blynais iš knygos „Mamos receptų knyga“.

Ko reikės?
1 l bulvių tarkių
3 kiaušinių
1 pakelio varškės
Pusės stiklinės miltų arba manų kruopų
Pusės šaukštelio maltų juodųjų pipirų
1 šaukštelio druskos
Aliejaus

Varškę ištrinti su kiaušiniais. Į tarkius sudėti ištrintą varškę, suberti miltus arba manų kruopas, pagardinti pipirais, druska, viską gerai išmaišyti. Į keptuvėje įkaitintą aliejų dėti po šaukštą paruoštos blynelių tešlos. Kepti iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Patiekti su grietine, natūraliu jogurtu.

 

Kūrimas

Norisi susikurti kažką naudingo ir naudojamo? Galit pasiūlyti vaikui sukurti po padėkliuką puodeliui kiekvienam šeimos nariui. Darbelio idėja pateikta iš knygos „Darbeliai vaikams“, kurioje rasite daugiau nei 100 darbelių.

 

 

Žaidimas

Norisi pasukti galvą ar šiek tiek atsipūsti ir leisti vaikams užsiimti atskira veikla? Sudoku – tai loginis žaidimas, reikalaujantis daug atidumo, kruopštumo ir susikaupimo. Paprastai galvosūkį sudaro 81 langelis – 9 langelių eilės horizontaliai ir 9 – vertikaliai. Žinoma, langelių gali būti ir mažiau. Kai kuriuose langeliuose būna įrašyti pradiniai skaičiai, o tuščius langelius reikės užpildyti pačiam. Pabandykite išspręsti šiuos sudoku.

Ką daryti?

  1. Peržiūrėk jau surašytus skaičius. Pradėk nuo tos eilutės ar kvadrato, kur įrašytų skaičių yra daugiausia.
  2. Tada peržiūrėk, kokių skaičių dar trūksta.
  3. Nustatęs, kokių skaičių trūksta, juos įrašyk į tuščius langelius.
  4. Užpildyk visus tuščius sudoku langelius.

Svarbu! Nei eilutėje, nei stulpelyje, nei pačiame langelyje skaičiai negali kartotis. Tad geriau nespėliok skaičių, kitaip gali visiškai susipainioti.

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ „Facebook“ paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamie #Šeimosdiena