Žydrieji sparnai

Jošas ir Jardanas – broliai. Jošui vienuolika, Jardanui šiek tiek daugiau. Nors kartais atrodo, kad yra atvirkščiai. Kartą broliai randa sužeistą gerviuką ir sumano išmokyti jį skraidyti. Per vieną skraidymo pamoką Jardanas padaro kai ką, dėl ko Jošas atsiduria ligoninėje. Kad šeimai būtų saugiau, Jardanas turi persikelti į globos namus. Tai išgirdę broliai nusprendžia pabėgti…

Drąsus, jaudinantis pasakojimas apie šilto šeimos lizdo paieškas.

Knygos leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Kūrybiška Europa“.

Knyga išleista įgyvendinant projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“.

Knygos leidimą iš dalies finansavo Kultūros taryba.

Aprašymas

ISBN 978-609-473-294-2

Puslapių skaičius: 184

Svoris: 539 g

Išmatavimai: 149 × 221 mm

Autorius: Jef Aerts

Vertėjas: Birutė Avižinienė

Iliustratorius: Martijn van der Linden

Metai: 2023

Rašytojas Jef Aerts (g. 1972) užaugo miškų apsuptame kaime netoli Leveno, Belgijoje. Sulaukęs devyniolikos nusprendė tapti rašytoju. Baigęs literatūros ir teatro mokslų studijas, įsidarbino dramaturgu ir scenos menų žurnalistu. Rašo romanus, kuria poeziją, jo pjeses stato teatrai. Yra ne tik rašytojas, bet ir muzikantas. Turi tris vaikus ir gyvena nedideliame ūkyje su daugybe gyvūnų.

Iliustratorius Martijn van der Linden (g. 1979) užaugo Zelandijos provincijoje Nyderlanduose. Vilemo De Koningo akademijoje Roterdame studijavo iliustravimo meną. Dar studijų metais ėmė kurti iliustracijas knygoms. Skaito paskaitas ir rengia seminarus mokyklose. Jis ne tik pasakoja apie savo kūrybą, bet ir leidžia vaikams patiems kurti ypatingas iliustracijas. Kartu su žmona – knygų vaikams autore Maranke Rinck – kuria paveikslėlių knygas. Jo namuose Roterdame įrengta studija. Turi tris vaikus.

Vertėja Birutė Avižinienė (g. 1982) verčia vaikų ir suaugusiųjų literatūrą iš nyderlandų kalbos. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė. 2004 m. baigė lietuvių filologiją ir užsienio (nyderlandų) kalbą Vilniaus universitete, 2006 m. – Nyderlandų kultūros magistrantūros studijas Groningeno universitete Nyderlanduose, o 2009 m. – lietuvių literatūros magistrantūros studijas Vilniaus universitete. 2017 m. apsigynė daktaro disertaciją ir įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį (filologijos mokslų kryptis, lietuvių literatūra). Dėsto nyderlandų kalbą.

Atsiliepimai

Atsiliepimų apie produktus dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Žydrieji sparnai”