Edukacijos

NORI SUŽINOTI DAUGIAU APIE EDUKACIJAS?

Skaityk apie „Debesų ganyklų“ edukacijas kataloge čia.

Peržiūrėk edukacijų pristatymo video čia.

Edukacijas gali užsisakyti Kultūros paso interneto svetainėje čia.

Naujiena! NEMOKAMOS trumposios edukacijos čia.

 

 


EDUKACIJOS

ŠAUKŠTO ŠMAUKŠTO STALO AKADEMIJA

Kaip gražiai padengti stalą namuose? O kaip taisyklingai laikyti šakutę ir peilį? Kaip elgtis nuėjus į svečius, jeigu jūsų lėkštėje – spagečiai ar žuvis, o šalia – ne viena, o keletas šakučių? Nežinote, jaučiatės neužtikrintai? Ne bėda! Į pagalbą skuba Šaukšto Šmaukšto stalo akademija. Joje sužinosite naudingų dalykų, kuriuos turėtų išmanyti kiekvienas šių laikų ponaitis, panelė ar tiesiog kultūringas žmogus!

Tai literatūrinė edukacinė pamoka, parengta pagal rašytojos Danguolės Kandrotienės knygą „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Užsiėmimo metu moksleiviai per eiliuotą šmaikštų tekstą įžengia į ypatingą akademiją. Joje vaikai išgirsta daug įdomių dalykų apie stalo etiketą, stalo įrankių istoriją: išmoksta ne tik pagrindines stalo etiketo taisykles, bet ir sužino jų taikymo priežastis, mokosi atskirti tinkamą elgesį prie stalo nuo netinkamo, padengti stalą bei taisyklingai naudotis stalo įrankiais.

Praktinė veikla | Kiekvienas vaikas serviruoja stalą, pjausto vaisius, diskutuoja apie mandagų/nemandagų elgesį prie stalo.

Dovana | Kiekvienam vaikui: stalo etiketo servira-vimo padėklas ir garbingo valgytojo diplomas.

Edukacija rekomenduojama 1–4 kl. Mokiniams
Numatoma literatūrinės-edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Literatūrinės-edukacinės pamokos kaina vaikui – 7 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595


LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS PILYS

LDK pilys – Lietuvos valstybingumo ženklai, mūsų tautos istorijos liudytojos. Kiek daug jos papasakotų, jei tik prabiltų! Tiesa, prakalbinti storas mūrines sienas (anot Maironio, griūvančias ir apleistas) nėra paprasta. Tam reikia išmonės ir modernių mokymo metodų.

Kultūrinės edukacijos metu su pilių statyba ir gynyba susipažinsime interaktyviai, o būtent tokia forma yra priimtiniausia ir labiausiai įsimenanti moksleiviams. Vaikai mokysis dirbti grupėmis, iš modelino statys aptvarinės pilies kompleksą, susipažins su pilių gynyba ir ginklais. Edukaciją veda personažas – pilies raštininkas.

Praktinė veikla | Grupinis darbas, statomi viduramžių laikų pilių kompleksai iš modelino.

Dovana | Grupei: LDK pilies komplekso maketas, modelinas. Kiekvienam vaikui: pilių eksperto diplomas.

Edukacija rekomenduojama 1–4 kl. mokiniams
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 5 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595


KAIP GIMSTA KNYGA

Kaip gimsta knyga? Koks yra knygos kelias nuo idėjos iki rezultato, nugulančio skaitytojui į rankas? Kas vyksta spaustuvėje, o kas – leidykloje? Literatūrinė edukacija „Kaip gimsta knyga“ skirta 1 – 6 klasių moksleivių knygos kūrimo proceso pažinimui, kultūriniam pažinimui ir skaitymo įgūdžiams lavinti.

Edukacijos metu mokiniai lavina savo kultūrinį sąmoningumą, supažindami su knygos atsiradimo etapais, žiūri mokomąjį vaizdo įrašą apie knygos kūrimo procesą. Kaip mokymo metodus edukatorius pasitelkia – pasakojimą, vaizdo medžiagos peržiūrą, praktinę užduotį, diskusiją. Edukacijos „Kaip gimsta knyga“ pagalba, skatinamas gilesnis mokinių literatūrinių kultūros objektų suvokimas, akcentuojama knygos, kaip kultūros reiškinio, vertybinio ir estetinio palikimo, svarba.

Interaktyvi edukacija. Derinama individualiai

Edukacija rekomenduojama 1–6 kl. mokiniams
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 2 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595


KNYGOS ANATOMIJA

Ši edukacinė pamoka moksleivių žinias apie knygas kilstelės į kitą lygmenį. Įpratę tiesiog atsiversti knygą, šį kartą vaikai atvers visą pasaulį ir tai darys žaismingai, kartu su profesore Filomena Knygmanyte.

Žaisdami gydytojus vaikai susipažins su knygos kūnu, supras jo struktūrą, lankysis spaustuvėje, pažins knygos metriką – bibliografinius duomenis (knygos autoriai, aprašai ir kt.), išmoks aprašyti perskaitytas knygas. Vaikai taip pat gydys „sergančią“ (suplėšytą, pripaišytą) knygą ir, pritaikydami edukacinės pamokos metu įgytas žinias, nustatys diagnozę, pateiks rekomendacijas, kaip toliau rūpintis knyga.

Praktinė veikla | Vaikai įsijaučia į gydytojo vaidmenį, „gydo“ knygas.

Dovana | Kiekvienam vaikui: knyga „Mano skaitymo dienoraštis“, tituluoto knygų gydytojo diplomas.

Edukacija rekomenduojama 2–6 kl. mokiniams
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 6 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

Susipažink su edukacija ir viena iš edukatorių trumpojoje edukacijoje „Knygos anatomija“. Tai bus naudingas įvadas į edukacinę pamoką!

Trumpąją edukaciją galite peržiūrėti Youtube Debesų TV čia.

 

 

 


SLAPTAS PINIGŲ GYVENIMAS

Elementarios finansinio raštingumo žinios yra būtinos kiekvienam vaikui, o edukacinė pamoka „Slaptas pinigų gyvenimas“ suteiks jų žaismingai ir įdomiai.

Tai kūrybiška finansinio raštingumo pamoka, kurios metu vaikai yra mokomi suprasti pinigų judėjimą ir juos sąmoningai taupyti. Edukacinės pamokos metu moksleiviams pasakojama apie senuosius pinigus, monetas, popierinius pinigus, elektronines banko korteles. Jie sužino, kas yra balansas, kaip lengviau taupyti ir kodėl reikia turėti santaupų.

Edukacinė pamoka pradinių klasių moksleiviams suteiks pamatinių finansinio raštingumo žinių, padėsiančių suvokti pinigų vertę ir jų racionalaus panaudojimo svarbą. Edukacinės pamokos metu vaikai ne tik įgis pagrindinių teorinių žinių apie pinigus, bet ir leisis į kelionę po finansų pasaulį.

Praktinė veikla | Grupinis žaidimas – keliauk su turimu biudžetu ir ištekliais. Planavimas, prioritetai ir pasaulio pažinimas.

Dovana | Kiekvienam vaikui: finansų eksperto diplomas ir taupyklė.

Edukacija rekomenduojama 2–6 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 5 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595


KVAPŲ VAISTINĖ

Skaitydami knygas mes dažniausiai naudojamės rega, klausydami skaitančiojo – klausa, o šį kartą skaitymą susiesime su uosle. Uoslė – vienas iš penkių žmogaus pojūčių, leidusių jam išlikti Žemėje. Ji – labai svarbi, nes be uoslės negalėtume pajusti ir skonio, rizikuotume apsinuodyti maistu.

Literatūrinė edukacinė pamoka „Kvapų vaistinė“ skirta moksleivių vaizduotei ir kūrybiškumui, skaitymo įgūdžiams lavinti. Per pamoką mokiniai klausosi knygos ištraukos, susipažįsta su vaistinių augalų kvapais, sužino apie žmogaus uoslės galimybes ir svarbą, varžosi grupėse bandydami atspėti kvapus, kuria savo klasės kvapą. Kultūrinės edukacijos metu mokiniai atras skaitymo malonumą, bus skatinami geriau pažinti ir vertinti (pajusti) kultūros objektus (knygą) naudodamiesi ne tik regėjimu, bet ir kitais pojūčiais, o būtent uosle. Tai ypač gali būti naudinga mokiniams, ne itin mėgstantiems skaityti.

Praktinė veikla | Eksperimentas Nr. 1 – per garsą (knygos vaizdingą skaitymą) pajausti kvapą. Eksperimentas Nr. 2 – atpažinti kvapus juos uostant ir priskiriant konkrečiam augalui, vaisiui. Namų kvepaliuko gamyba.

Dovana | Kiekvienam vaikui – edukacijos metu pačių pasigaminti namų kvepaliukai.

Edukacija rekomenduojama 2–6 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 7 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

ATSILIEPIMAI

„Edukacija „Kvapų vaistinė“ labai patiko. Edukatorė – savo darbą išmanatis žmogus. Pasakojo įdomiai, moka bendrauti su vaikais. Ir klausyti, ir matyti ir dar pačiam sudalyvauti yra viskas, ko reikia vaikams. Ačiū Jums labai!“

VDU Atžalyno progimnazijos mokytoja Jolita


AŠ – EKOKARYS

Ar žinote, kas yra EKOkariai? Jie kovoja už gražesnę, sveikesnę aplinką ir švaresnę Žemę. Už geresnį kiekvieno iš mūsų gyvenimą – šiandien, rytoj ir net po kelių dešimtmečių. Ši kova būtina, nes veiksmai, kuriuos atliekame šiandien, turės įtakos tam, kokioje aplinkoje gyvensime ateityje.

Edukacinė pamoka „Aš – EKOkarys“ skirta moksleivių žinioms apie klimato kaitą pagilinti ir jų vartojimo įpročiams keisti. Vaikai sužinos, kas atsitinka atliekoms, kurios nėra rūšiuojamos, kaip jos gali patekti į mūsų organizmą; kaip reikia tinkamai rūšiuoti atliekas, kas yra saikingas vartojimas, kaip gyvena žmonės, kurie beveik nieko neišmeta; kaip panaudotus daiktus prikelti antram gyvenimui. Mokiniai žinių įgaus žaisdami komandomis, o edukacijos pabaigoje išmoks pasigaminti vienkartinę popierinę pakuotę.

Praktinė veikla | Reali praktika rūšiuojant skirtingas šiukšles, žaidžiamas žaidimas „Atspėk, kas suyra greičiausiai“.

Dovana | Kiekvienam vaikui: „EKOkario“ savaitės planas.

Edukacija rekomenduojama 2–6 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 6 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

 

Kas yra EKOkarys? Ką turėtų žinoti EKOkarys? Sužinokite nemokamoje trumojoje edukacijoje „Aš – EKOkarys“ ir pasiruoškite edukacinei pamokai apie ekologiją!

Trumpąją edukaciją galite peržiūrėti Youtube Debesų TV čia.

 

 


ŽAIDŽIAME VALSTYBĘ

2016 m. Didžiosios Britanijos referendumas (dėl Brexit) parodė, kad vaikų ir jaunimo pilietinio ugdymo spragos gali tapti rimtu išbandymu visuomenei. Lietuva – maža šalis greta didelių kaimynių, todėl kiekvieno sąmoningo ir aktyvaus piliečio balsas mums gali būti lemtingas.

Edukacinė pamoka ,,Žaidžiame valstybę“ yra parengta pagal pilietiškumo ugdymo programą, remiantis Kanados, JAV ir Suomijos vaikų ir jaunimo pilietiškumo ugdymo gerąja patirtimi ir pritaikant ją 2–6 klasių Lietuvos vaikams. Pamokos metu vaikai susipažįsta su Lietuvos Respublikos valdžios institucijomis – Seimu, Vyriausybe ir Prezidentu, jų veiklos sritimis, sužino, kas yra partijos, kaip vyksta rinkimai. Klasėje jie patys imituoja rinkimus: balsuoja, renka prezidentą, teikia svarstymui ir priima įstatymus.

Praktinė veikla | Situacijų žaidimai. Kiekvienas vaikas balsuoja, renka prezidentą. Realus balsavimo biuletenio pildymas. Įstatymų priėmimas pagal partijų interesus.

Edukacija rekomenduojama 2–6 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 6 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595


PERSONAŽŲ ĮDARBINIMO AGENTŪRA (RUOŠIAMA)

Dėmesio, dingo pagrindinis knygos personažas! Rašytojas sutrikęs, nežino, ką daryti, o dailininkas iš viso gali likti be darbo! Padėkite surasti dingusį veikėją!

„Personažų įdarbinimo agentūra“ – tai literatūrinė kūrybinio rašymo edukacija, skirta 2–6 klasių moksleiviams. Jos autorės – rašytoja Danguolė Kandrotienė ir dailininkė Jurgita Rancevienė. Edukacijos dalyviai žaismingai aiškinsis, kaip gimsta knygos personažai, ar jie turi gimimo dieną, ar rašytojai ir dailininkai yra stebukladariai, jeigu gali atgaivinti negyvus daiktus. Mokiniai susipažins su literatūriniu personažu – Pasaiba, sužinos, kaip jis buvo kuriamas ir piešiamas. Kartu su edukatoriumi sukurs savo personažą ir „įdarbins“ jį trumpoje istorijoje. Edukacija skirta vaikų kūrybingumui ugdyti, skaitymo ir teksto suvokimo įgūdžiams gerinti.

Edukacija rekomenduojama 2–6 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 5 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

Susipažinkite iš arčiau su rašytoja Danguole Kandrotiene ir knygų serijos „Pasaiba“ iliustratore Jurgita Ranceviene interviu čia.

Jums patiko Pasaiba? Norėtume pabendrauti daugiau ir pasinerti į pasaibiškus nuotykius? Susidraugaukite su Pasaiba Facebook čia.


KITAS VEIDAS

Medicininė kaukė – šių dienų kūrinys? Nieko panašaus – apsaugos nuo viruso priemones žmonės pradėjo nešioti prieš 400 metų. O kaukėmis saugotis nuo dvasių ėmė dar seniau – prieš daugiau nei 9000 metų. Senąja ispanų kalba kaukė reiškia kitą veidą, todėl žmonės jas dėvėjo norėdami pasislėpti. Tačiau ne tik. Ar žinai, kad senovėje mokiniai už prastą mokymąsi gaudavo bausmę – turėdavo nešioti „gėdos“ kaukę su asilo ausimis?

Edukacijos dalyviai susipažins su įdomiausiomis pasaulio kaukėmis, senovės graikų, japonų teatrais, sužinos, kam kaukės reikalingos Venecijos karnavalo dalyviams, o kam – numirėliams. Atsižvelgiant į mokinių amžių, jų gebėjimus, taikomi skirtingi mokymo metodai. 2–4 klasių mokiniai atliks kūrybinę užduotį ir iš pateiktų medžiagų sukurs teatro kaukę. 5–8 klasių mokiniai susipažins su pomirtinių kaukių gamyba, atras žinomiausius kino filmus, kurių herojų įvaizdis kuriamas naudojant kaukę.

Praktinė veikla | Vaikai edukacijos metu kuria kaukes (tragedijos – liūdnas, komedijos – linksmas). Įsikūnydami į savo kaukes vaikai skaito parinktą tekstą.

Dovana | Kiekvienam vaikui – jo paties pagaminta kaukė.

Edukacija rekomenduojama 2–8 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 6 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595


KAIP VEIKIA REKLAMA

Nors reklama veikia visų amžiaus grupių žmones, jautriausia tikslinė vartotojų grupė yra paaugliai ir vaikai. O juos rinkodara pasiekia labai lengvai – visi kišenėje nešiojasi po elektroninę parduotuvę mobiliojo telefono pavidalu. Todėl svarbu, kad kiekvienas vaikas ir paauglys kuo anksčiau suprastų reklamos veikimo principus.

Edukacinė pamoka ,,Kaip veikia reklama“ yra paruošta dviem mokinių kategorijoms: 5–8 ir 9–12 klasių mokiniams. Kiekvienai mokinių grupei parengta atskira vaizdo medžiaga pagal jų mėgstamus produktus, gebėjimus ir brandą: skirtinga vaizdo medžiaga (reklaminiai plakatai ir klipai), socialinės reklamos plakatui formuoti skirta tema, praktinės veiklos priemonės (karpiniai, užrašai, paveikslai).

Praktinė veikla | Reklamos vartotojų poveikio priemonių viktorina ir sąmoningo vartojimo pasitikrinimas (darbas grupėse). Vaizdo medžiaga: tipinių, žinomų, geriausių reklamų, plakatų ir reklaminių klipų peržiūra.

Edukacija rekomenduojama 5–12 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 6 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

ATSILIEPIMAI

„Pamokoje sužinojau daug faktų apie reklamas. Pamoka atsakė į daugumą man įdomių klausimų: kokie reklamų tipai, kas yra „25 kadras“ ir kur buvo panaudotas, kiek reklamų mes pamatome per dieną ir kiek jų atsimenam. Patiko žiūrėti reklamų pavyzdžius ir jos įtaką mums. Užduotys apie reklamas buvo įdomios, būtų galima gal ir sukurti trumpą reklamą. Edukacija man labai patiko, daugiau tokių.“

Vasarė, 7 klasė

 

Sužinokite daugiau, kodėl svarbu moksleiviams atpažinti reklamą, jos formas ir kritiškai ją vertinti, agentūros „Socialus marketingas“ įkūrėjo Aidžio Daliko ir VU Knf dėstytojos, kultūros projektų guru Dovilės Balevičienės interviu čia.


PIRK DRAMBLĮ!

Daugelis yra girdėję smagų vaikišką juokelį, kuriuo siūloma pirkti dramblį. Bet ar žinome, kiek iš tiesų kainuoja dramblys? Ir ar kiekvienas panorėjęs galėtų jį nusipirkti?

Finansinio raštingumo pamoka „Pirk dramblį!“ – puiki proga įgyti naujų žinių apie taupymą, skolas, protingo pirkėjo įpročius. Nors viskas skamba labai linksmai ir yra pateikiama žaisminga forma, iš tikrųjų edukacijos metu kalbame apie labai svarbius dalykus. 2015 metais pirmą kartą Lietuvoje tarp kitų raštingumo dalykų (skaitymo, matematikos, gamtos mokslų ir problemų sprendimo) buvo vertinamas moksleivių finansinis raštingumas. Tyrimo rezultatai parodė, kad Lietuvos moksleivių finansinės žinios yra nepakankamos – gerokai žemiau už pasaulio šalių vidurkį. Tarp europiečių lietuviai atsidūrė priešpaskutinėje vietoje.

Praktinė veikla | Derybų, „Proto mankštos“ žaidimas. Skaičiavimo ir strategavimo žaidimas „Kaip nusipirkti dramblį“.

Edukacija rekomenduojama 7–12 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 7 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

ATSILIEPIMAI

„Edukatorė kiekvienos klasės mokiniams pasiūlė sudalyvauti derybose. Mokinių poros gavo raktinius žodžius, kuriuos turėjo panaudoti derybų metu. Žinoma, ne visiems sekėsi puikiai, bet kai kurių porų derybos virto labai linksmais mini spektakliais, kurie sukėlė daug juoko klasės draugams.“

Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ekonomikos mokytoja Gitana Čiurlionienė


ŠAUKŠTO ŠMAUKŠTO STALO AKADEMIJA DIDELIEMS

Kaip gražiai padengti stalą namuose ir kaip elgtis restorane? O kaip elgtis kavinėje ar užkandinėje, jeigu jūsų lėkštėje – mėsainiai, sušiai, spagečiai ar pica?

„Šaukšto Šmaukšto stalo akademijos DIDELIEMS“ edukacijoje 5–12 klasių mokiniai susipažins su stalo etiketu: stalo įrankių naudojimu, tinkamu elgesiu prie stalo, mokysis taisyklingai valgyti jaunimo mėgstamus patiekalus pagal virtuvės šefo Pauliaus Strasevičiaus rekomendacijas, pamatys specialius, Lietuvoje retai naudojamus stalo įrankius.

Praktinė veikla | Moksleiviai laiko stalo serviravimo egzaminą, kurio metu turi taisyklingai sudėlioti stalo įrankius. Daug vizualinės medžiagos, patarimų, kaip taisyklingai valgyti picą, mėsainį ar sraiges.

Edukacija rekomenduojama 5–12 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 5 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

 

Po edukacinės pamokos norite dar labiau pagilinti žinias ar prisiminti, ką išmokote? Galite susipažinti su trumpąja edukacija „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“ ir su viena iš „Debesų ganyklų“ edukatorių Irma – Youtube Debesų TV čia.

 

 

 


SPINTOS ISTORIJOS

Tai edukacija apie madą, kostiumo istoriją ir sėkmingą jauno žmogaus įvaizdį. Edukacijos metu mokiniai susipažins su dalykine apranga, kostiumo detalėmis ir priežastimis, dėl kurių jos atsirado. Jei mokiniai dėvi dalykinio stiliaus mokyklines uniformas, ši edukacija – puiki proga susipažinti su uniforma detaliau. Galbūt žinant aprangos subtilybes, kasdienį privalomą rūbą dėvėti bus lengviau, nes ir kitų šalių mokiniai privalo paisyti aprangos taisyklių?

Edukacijos medžiaga pritaikyta 2 amžiaus grupėms: 6–8 ir 9–12 klasių mokiniams. Nors iš pirmo žvilgsnio edukacija atrodo patrauklesnė mergaitėms, bet tai tik stereotipas – dalykinė mada paremta vyriško kostiumo mada ir struktūra. O štai sėkmingą įvaizdį susikurti ir gerai išlaikyti egzaminą reikia visiems. Kad įvaizdis gali daug, įrodysime užminę detektyvinę mįslę.

Praktinė veikla | Uniformos ir žinutės: detektyvinė mįslė, filmuotos medžiagos peržiūra, diskusija apie uniformas ir jų įtaką pirmosios nuomonės susidarymui.

Edukacija rekomenduojama 6–12 kl. mokiniams
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 5 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595


PLANAS B

Klimato kaita – kaip niekada aktuali problema. Mokslininkų teigimu, turime vienuolika metų šiai ekologinei krizei išspręsti, o tada kelio atgal jau nebebus – plano B tiesiog nėra. Dėl to labai svarbu keisti jaunosios kartos požiūrį į besaikį vartojimą, skatinti mokytis naujų, gamtai palankių įpročių – kad viso pasaulio neištiktų tokia katastrofa, kokia ištiko vietos gyventojus sprogus Černobylio elektrinei.

„Planas B“ – edukacija ekologijos tema vyresniųjų klasių mokiniams. Jos metu mokiniai ne tik susipažins su žmogaus daroma žala (virtuliai lankysis Černobylyje, stebės vandenynų užterštumo pasekmes), bet ir susipažins su jaunimo iniciatyvomis, naujais ekologijos šalininkų judėjimais, gyvenimo be atliekų filosofija.

Praktinė veikla | Žaidimas ,,Kas irsta ilgiausiai“ – moksleiviai sudėlioja daiktus pagal jų irimo laiką. Gyvenimas be atliekų – ar tai įmanoma? Kaip tai pasiekti? Praktinė užduotis.

Edukacija rekomenduojama 7–12 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 6 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

ATSILIEPIMAI

„Edukacinis renginys „Planas B“ mokiniams labai patiko. Sužinojo daug gyvenimiškų dalykų: kaip mažinti vartojimą, rūšiuoti atliekas, daugiau naudoti greitai irstančius daiktus. Mokiniai nutarė visokeriopai saugoti aplinką. Labai miela ir puikiai bendraujanti edukatorė.“

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos ir Ignalinos rajono Dūkšto mokyklos geografijos mokytoja Roma Šakalienė


KVAPŲ AKADEMIJA

Kvapų akademija skirta vyresniojo amžiaus vaikams (7–12 klasės) ir skiriasi nuo edukacijos ,,Kvapų vaistinė“ skaitoma kūrinio ištrauka (J. Harris knyga ,,Šokoladas“), pažintinės informacijos kiekiu ir pateikimo metodais.

Kultūrinė edukacija ,,Kvapų akademija“ susieta su literatūra. Ji lavins mokinių literatūros pažinimą ir su tuo susijusius įgūdžius: gerins teksto suvokimo, interpretacijos gebėjimus, skatins įdomesnę teksto analizę ir pan. Tikimės, kad šiuolaikiškas tarpdisciplininis edukacijos formatas pačius mokinius skatins ieškoti naujų ir netikėtų informacijos pristatymų būdų, padės jiems rengiant teminius pranešimus, veiklų pristatymus. Edukacija turi ir pažintinį turinį: mokinius supažindina su kvapais, mados ir kvepalų istorija, moko etiketo bei kvepinimosi protokolo.

Praktinė veikla | Per knygos garso įrašą moksleiviai turi pajausti kvapą, atlikti eksperimentą (atpažinti kvapus, juos priskirti atitinkamam augalui ar vaisiui).

Edukacija rekomenduojama 7-12 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 6 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

Sužinokite daugiau apie kvapų etiketą, uoslę ir kvapus parfumerės, kvapų menininkės Laimės Kiškūnės straipsnyje čia.


 

KNYGOS KŪRIMO KELIAS

Koks yra knygos kūrimo kelias? Kokie procesai pereinami iki tol, kol skaitytojas paima ją į rankas? Kaip pasirinkti kokybišką ir vertingą literatūrą? Literatūrinė edukacija „Knygos kūrimo kelias“, skirta 7–12 klasių moksleiviams, supažindins su knygos kūrimo procesu ir suteiks žinių, ugdančių moksleivių kultūrinį sąmoningumą ir kritinį mąstymą.

Po edukacijos moksleiviai žinos knygos kūrimo etapus, gebės įvardyti jų paskirtį ir prasmę galutiniam rezultatui. Moksleiviai įgis žinių, kurios leis sąmoningai ir kritiškai įvertinti literatūrinį kūrinį. Edukacijoje demonstruojamas mokomasis vaizdo įrašas, supažindinantis su knygos bibliografiniais, leidybiniais duomenimis, aktualiais pasirenkant literatūrą. Edukacijoje taikomi mokymo metodai: pasakojimas, vaizdo įrašo peržiūra, praktinė užduotis, diskusija. Edukacija „Knygos kūrimo kelias“ paskatins moksleivius vertinti knygą kaip neatsiejamą šiuolaikinio, išsilavinusio ir nuolat tobulėjančio žmogaus atributą.

Edukacija rekomenduojama 7-12 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 2 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595

Sužinokite daugiau apie kvapų etiketą, uoslę ir kvapus parfumerės, kvapų menininkės Laimės Kiškūnės straipsnyje čia.


ŽODŽIŲ SĄRAŠAS (RUOŠIAMA)

Kiekvienoje organizacijoje būna nesusikalbėjimų, tai vadinama vidinės komunikacijos trūkumais. Klasė – taip pat maža bendruomenė, natūralu, kad komunikacinių trukdžių būna ir tarp mokinių, ypač jei tai naujai suformuota klasė. Jums atrodo, kad puikiai tarpusavyje susikalbate? O jei nuotoliniu būdu? Puiku! Užduotį pasunkinsime atimdami dalį žodžių. O kaip dabar?

Edukacinės pamokos „Žodžių sąrašas“ tikslas – parodyti, kiek daug gali žodis, kokia svarbi yra išorinė ir vidinė komunikacija organizacijoje, kaip svarbu tiksliai reikšti mintis, tinkamai pasirinkti ir vartoti žodžius, kad pasiektume norimą tikslą. Edukacija parengta remiantis literatūros kūriniu – Airijos metų knyga vaikams ir paaugliams „Žodžių sąrašas“ (autorė Patricia Forde, 2015). Edukacija skirta 8–12 klasių mokiniams, jų kalbiniams ir komunikaciniams įgūdžiams stiprinti.

Edukacija rekomenduojama 8-12 kl. mokiniams.
Numatoma edukacinės pamokos trukmė – 45 min.
Edukacinės pamokos kaina vaikui – 5 €.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės: [email protected], tel. 8 679 68 595