Knygos ateities lyderiams

„Kūrybiška Europa“ yra Europos Sąjungos programa, skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti.  2014-2020 m. programa saugo ir skatina Europos kultūrinę ir kalbinę įvairovę bei puoselėja Europos kultūrinį turtingumą, prisideda siekiant Europos tikslų – pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo, padeda kultūros ir kūrybos sektoriams prisitaikyti prie skaitmeninės eros pokyčių ir globalizacijos, atveria naujas tarptautines galimybes, rinkas ir auditorijas.

 

Projektas „Knygos ateities lyderiams“ skirtas vaikams ir jaunuoliams, kurio metu bus išleista dešimt apdovanotų ir kritikų rekomenduojamų knygų (devynios knygos vaikams ir jaunimui, viena knyga suaugusiems). Projekto tikslas –  supažindinti vaikus ir jaunimą su Europos kultūra ir literatūra, naudojant aukštos kokybės kultūrinius produktus, šiuolaikines technologijas ir aktyvius rinkodaros veiksmus. Čia pateikiamos knygos, kurių leidimai finansuoti pagal ES programą „Kūrybiška Europa“. Knygos išleidžiamos įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“.

 

Projekto „Knygos ateities lyderiams“ knygų pristatymus ir interviu galite stebėti Debesų TV.

 

Ūkė Pūkė randa išeitį

Autorė Zane Zusta
Iliustratorė Evija Timma-Novika
Vertėjas Audrius Musteikis

Pagaliau Ūkė Pūkė namuose viena. Mažylė nušlepsi koridoriumi, atsisėda ant laiptų turėklo ir pasileidžia žemyn.  Taip leistis labai smagu, atrodo, kad skrendi! Čiūžt, oi, bumt! Tiesiai į milžinišką dėžę! Kaip iš jos išsikapstyti mažutei pelėdžiukei?

Ar girdėjai sakant „nėra padėties be išeities“? Ūkė Pūkė dabar šį posakį puikiai supranta. Išeitis yra visada. Jei negali pakeisti aplinkybių, tereikia pakeisti požiūrį.

„Ūkė Pūkė randa išeitį“ – tai antroji knyga apie smalsią ir išmintingą pelėdžiukę Ūkę Pūkę. Knyga nominuota Latvijos geriausios knygos vaikams apdovanojimui. Knygoje rasite ne tik smagią istoriją, bet ir edukacinę pamoką bei šešėlių teatro lėlę.

Knyga skirta vaikams nuo 3 metų. Daugiau apie knygą čia.

Autorė, latvių rašytoja Zanė Zusta (g. 1982), gimė ir augo Liepojoje, mieste prie Baltijos jūros. Dirbo ir atstove spaudai, ir redaktore, ir savanore paramos fonde „SOS vaikų kaimas“, ir vaikų žurnalo vyriausiąja redaktore. Dabar yra laisvai samdoma žurnalistė, rašo knygas vaikams ir suaugusiesiems.

Iliustratorė Evija Timma-Novika (g. 1987) baigė meno studijas. Kuria interjero dizainą privačioms ir viešosioms erdvėms, siuva žaislus, iliustruoja knygas. Studentų darbų parodoje šios iliustratorės darbai pelnė žiūrovų simpatijų apdovanojimą. Prisistatydama asmeniniame tinklaraštyje apie save teparašė vieną sakinį: „Dievinu smulkmenas.“ Nenuostabu, kad ši tendencija atsispindi ir jos iliustracijose.

Vertėjas Audrius Musteikis (g. 1972) – ne tik verčia, bet ir kuria eiles, rašo straipsnius. Yra Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narys. Studijavo lietuvių filologiją ir visuotinę literatūrą Vilniaus universitete. Stažavosi Italijoje (Università italiana per stranieri) ir Latvijoje (Latvijos universiteto Tarptautinėje vasaros mokykloje). Dirbo kultūros savaitraščio „Dienovidis“, dienraščio „Lietuvos žinios“ redakcijose, vertimų biuruose. Verčia prozą, poeziją, vaikų literatūrą iš latvių, italų ir portugalų kalbų.

 

Melas

Autorė Care Santos

Vertėja Eglė Naujokaitytė

Vieną dieną Ksenijos gyvenimą supurto penktosios kategorijos uraganas. Taip, taip, mergina įsimyli iki ausų! Marselas tiesiog tobulas! Išvaizdus, protingas, supratingas. Jiedu dievina tas pačias knygas, užbaigia vienas kito mintis. O svarbiausia, Marselas ją taip pat myli! Tai plika akimi matyti jo elektroniniuose laiškuose! Tad kodėl vis atidėlioja susitikimą?

Vieną dieną Ksenija išdumia ten, kur jos laukia MEILĖ. O gal kartus MELAS?

Prestižinėmis literatūros premijomis apdovanota ispanų autorės Care Santos knyga „Melas“ paaugliui suprantama kalba nagrinėja aktualias šeimos, draugystės, meilės, socialinės aplinkos ir atskirties, paauglių nusikalstamumo temas.

Tie, kas bent kartą virtualiai bendravo su nepažįstamuoju, iškart supras, kad „Melas“ – ne tik apie internete slypinčius netikėtumus, socialiai remtinų šeimų vaikų problemas ar išankstinį neigiamą visuomenės požiūrį į tokius vaikus. Tai knyga apie mus visus.

Kūrinys apdovanotas „Edebé“ vaikų ir jaunimo literatūros premija, nominuotas Ispanijos nacionalinei vaikų literatūros premijai.

Knyga rekomenduojama jaunimui nuo 14 metų. Knyga prekyboje 2020 m. gegužę.

 

Kitos knygos, kurios dar bus išleistos pagal projektą „Knygos ateities lyderiams“

  • Annet Huizing „Kaip aš netyčia parašiau knygą“ (olandų kalba „Hoe ik per ongeluk een boek schreef“). Knyga prekyboje 2020 m. gegužę.
  • Daniela Fischerova „Blogykla“ (čekų kalba „Pohoršovna“). Knyga prekyboje 2020 m. gegužę.
  • Care Santos „Melas“ (ispanų kalba „Mentira“). Knyga prekyboje 2020 m. gegužę.
  • Gudrun Skretting „Antanas ir kiti nutikimai“ (norvegų kalba „Anton og andre uhell“). Knyga prekyboje 2020 m. rugpjūtį.
  • Jasminka Petrović „Sve je u redu“ (Serbija). Knyga prekyboje 2020 m. rugpjūtį.
  • Karl Olsberg „Boy in a White Room“ (Vokietija). Knyga prekyboje 2020 m. rugsėjį.
  • Lorenzo Amurri „Apnea“ (Italija). Knyga prekyboje 2020 m. rugsėjį.
  • Caja Cazemier, Martine Letterie „Made by Indira“ (Olandija). Knyga prekyboje 2020 m. spalį.
  • Snær Magnason „Timakistan“ (Islandija). Knyga prekyboje 2021 m. gegužę.