Šeimos diena #1

Šeimos diena #1

Ką veikti namuose kartu su vaikais per karantiną? Pasitelkę leidyklų „Debesų ganyklos“ ir „Virtuvės knyga“ knygų lobius, siunčiame greitąją pagalbą šeimoms! Kiekvieną dieną pasidalinsime 4 idėjomis: ką pasigaminti, ką perskaityti, ką susikurti ir ką pažaisti.

Teprasideda Šeimos diena #1!

 

Skaitymas

Šiandien siūlome skaityti paslaptimis dvelkiančią, fantazijos kupiną knygą „Kvapų vaistinė: magija tvyro ore“. Kai negali pakeisti aplinkybių, pakeisk mąstymą. Šį vienos išmintingos pelėdžiukės patarimą verta prisiminti visur ir visada. Kaip tai padaryti? Ogi atsimerkti, apsižvalgyti ir pagalvoti, ką įdomaus galėtum nuveikti, net sėdėdamas namuose. Štai ką sugalvojo Liusė su Benu, kad nebūtų nuobodu tvarkytis:  knygos ištrauką skaityk čia: Kvapu vaistine magija tvyro ore

 

Gaminimas

Pietums kviečiame pasigaminti ne tik mažiesiems patiksiančių, bet ir jų tėvelius į vaikystę nukelsiančių varškėtukų iš knygos „Mamos receptų knyga“!

Ko jums reikės:
1 pakelis varškės
1-2 kiaušiniai
1 šaukštas miltų
žiupsnelis sodos
žiupsnelis druskos

Sumaišyti visus nurodytus produktus iki vientisos masės. Puode užvirti vandenį, pasūdyti ir šaukšteliu dėti tešlos į puodą. Kai varškėtukai iškils į paviršių, pavirti dar kelias minutes ir išjungti kaitrą. Puodą uždengti ir palikti varškėtukus 5 minutes, kad pastovėtų.

Skanu su sviestu, grietine, varške, prieskoniais, uogiene. Jei norite saldžių varškėtukų, į tešlą galite įmaišyti pusę šaukštelio cukraus, pagardinti vaniliniu cukrumi.

Kūrimas

Vaikams siūlome seną tėčio kaklaraištį paversti miela gyvate, kuri jaukiai susirangys ant lovos! Darbelio idėja iš knygos „Darbeliai vaikams“.

 

Žaidimas

Smegenų pamankštinimui jūsų laukia galvosūkis-dėlionė „Tangram“ iš knygos „100 būdų, ką veikti, kai neturi, ką veikti“. Pagrindinė „Tangram“ dėlionės-galvosūkio idėja yra sudėlioti figūras iš septynių standartinių dalių: penkių įvairaus dydžio trikampių, kvadrato ir lygiagretainio stačiakampio.

Ką daryti?

  1. Ant popieriaus nubrėžk kvadratą. Tada nubrėžk įstrižą liniją – nuo taško 1 iki taško 2 (kaip pavyzdyje).
  2. Nubrėžtą liniją padalyk į keturias lygias dalis (viduryje pažymėk tašką 4 ir dvi susidariusias linijas padalyk per pusę pažymėdamas taškus 7 ir 8).
  3. Nuo taško 3 iki taško 4 nubrėžk liniją – gausi du vienodus trikampius. Tada sujunk taškus 5 ir 6.
  4. Nubrėžk liniją nuo taško 4 iki taško 9, o tašką 7 sujunk su tašku 5.
  5. Tašką 8 sujunk su tašku 9 – gausi trikampį ir lygiagretainį stačiakampį.
  6. Dėlionę nuspalvink ir sukarpyk. Viskas – „Tangram“ dalys baigtos.
  7. Iš šių dalių gali dėlioti įvairiausias figūras – paukščius, žmones. Tikrai nustebsi, kiek daug gali sukurti su vos keliomis geometrinėmis figūromis! Mesk iššūkį kūrybiškumui!

Trūksta idėjų, kokias figūras galima sudėlioti? Daugiau idėjų ieškok čia. Pagal pateiktą juodą figūrą pabandyk sudėlioti naudojant iškirptas dalis, o tada pažiūrėk spalvotą figūrą, ar pavyko tiksliai sudėti pateiktą figūrą.

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamie #Šeimosdiena