Šeimos diena #12

Šeimos diena #12

Sekmadienis skirtas Šeimos dienai #12! Kad sekmadienis nebūtų nuobodus, pasiūlysime jums, ką nuveikti. Laukia knyga apie padaužą Pasaiba, žaidimas visai šeimai, sotūs pietūs ir puošmena namams.

Skaitymas

Kas jau kas, o Pasaiba apie maisto gaminimą žino viską. Jis tikrų tikriausias virtuvės šefas! Jo slaptojo želės recepto net vagims prireikė! Pabandyk ką nors pagaminti ir pats. Arba bent stalą bendriems šeimos pietums padenk. Namiškiai tikrai apsidžiaugs tavo pagalba virtuvėje.

Knygos „Pasaiba ir receptų vagys“ skaitykite čia: Pasaiba ir receptų vagys

 

 

Gaminimas

Šiandien laukia sotūs ir labai skanūs pietūs su vištienos ragu iš knygos „Mamos receptų knyga“. Traukiame vištas iš šaldymo kameros ar iš neseniai nusipirktų ūkininkų ir ruošiamės šeimyniniams pietums!

Ko reikės?
1 vištos
2 šaukštų lydyto sviesto
2 stiklinių vandens arba sultinio
1 šaukštelio druskos
pusės šaukštelio maltų juodųjų pipirų
2 česnako skiltelių
1 laurų lapo
4 morkų
4 bulvių
1 svogūno
1 petražolės šaknies
4 salierų stiebų
1 šaukšto miltų
200 g grietinės
4 šakelių šviežių čiobrelių

Vištą kartu su kaulais supjaustyti nedideliais gabaliukais, pagardinti druska, pipirais, įtrinti česnaku ir pakepinti su įkaitintu sviestu, kol apskrus. Morkas, bulves ir petražoles šaknį nulupti ir supjaustyti. Salierų stiebus nuplauti ir supjaustyti. Nuluptą svogūną smulkiai sukapoti. Svogūnus, morkas, salierus ir petražoles šaknį pakepinti su įkaitinti sviestu, kol suminkštės.

Vištieną sudėti į troškintuvą, supilti pakepintas daržoves, bulves, pagardinti druska ir pipirais, įdėti laurų lapą, įpilti skysčio, kad šiek tiek apsemtų ir troškinti apie 30 minučių ant vidutinės kaitros. Miltus pakaitinti su sviestu, kol pagels, sumaišyti su skysčiu, kuriame buvo troškinama mėsa, supilti į troškinį ir dar pakaitinti 5 minutes. Troškinį pagardinti grietine, papuošti čiobrelių šakelėmis.

 

Kūrimas

Namuose atsiranda vis nepanaudotų kartono gabaliukų, dėžučių nuo siuntų ar tualetinio popieriaus kartoninių ritinėlių. Juos galima dar kartą panaudoti ir pagaminti linksmą girliandą iš kartono iš knygos „Darbeliai vaikams“.

 

 

Žaidimas

Tikriausiai sunku visą dieną išbūti nedūkus ir nežaidus. Tačiau ar žinot, kad šokinėti taip mikliai kaip bluselė galima ir ant popieriaus! Toks žaidimas pavadintas „Blusomis“, nes iš tiesų turi sugebėti pasprukti pro mažiausius tarpelius.

Ką daryti?

  1. Dešinėje pusėje bet kokia tvarka surašyk skaičius nuo 1 iki 20.
  2. Kiekvieną skaičių apvesk apskritimu, kaip parodyta pavyzdyje.
  3. Kiekvienas žaidėjas „apsiginkluoja“ skirtingų spalvų rašikliais ir tada linijomis turi sujungti skaičius didėjimo tvarka. Žaidėjas per savo ėjimą gali sujungti tik du skaitmenis.
  4. Negalima išeiti už lapo ribų, kirsti savo ar kito žaidėjo nubrėžtų linijų – tai yra klaida. Už kiekvieną klaidą skiriamas baudos taškas.
  5. Jei 4 punkte nurodyta taisyklė pažeidžiama, ten, kur žaidėjas suklydo, nupiešiamas taškas – „tiltas“. Jį galima kirsti daug kartų ir už tai baudos taškai neskiriami.
  6. Laimi tas žaidėjas, kuris, sujungęs visus skaičius, turi mažiausiai baudos taškų.

Keliauk vingiuodamas, kuo labiau išraizgyk savo brėžiamą liniją, kad priešininkui būtų sunkiau atlikti savo užduotį. Tik žiūrėk, kad paskui netektų pačiam įkliūti į linijų voratinklį!

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamuose #Šeimosdiena