Šeimos diena #13

Šeimos diena #13

Šiandien priešpaskutinė diena, kuomet skelbiame šeimos dienos pasiūlymus ir konkursus. Iš viso 14 skirtingų dienų su 4 pasiūlymais jums ir jūsų mažyliams. Pasitinkame Šeimos dieną #13 ir pristatome knygos ištrauką, žaidimą, receptą jūsų pietums ir rankdarbį.

 

Skaitymas

Ar visi smalsuoliai ir gudruoliai pasiruošę naujai dienai? Jei taip, čiupkite piešimo sąsiuvinius ir spalvas. Štai jums užduotis: pagalvokite ir nupieškite, ko bijo net baisiausias monstras. Nežinote, ką piešti? Puikių idėjų rasite knygelėse. Būtinai pavartykite!

Kartą gyveno mergaitė, kuri labai nemėgo valytis dantų. Juk tai taip neįdomu! Vieną dieną namų vonioje ji sutiko monstrą. Kaip manai, ką jis veikė? Ogi valėsi dantis! „Visi turi juos valytis. Jeigu ne, papulsi į bėdą“, – mergaitei pasakė monstras. O apie kokią bėdą kalbėjo monstras sužinosite knygoje „Net monstrai valosi dantis“.

Knygos ištrauką skaitykite čia: Net monstrai valosi dantis

 

Gaminimas

Šiandien pasigaminkite gaivias ir lengvas kopūstų salotas su vieštiena. Receptas pateiktas iš knygos „Mamos receptų knyga“.

Ko reikės?
pusės šviežio baltagūžio kopūsto
200 g virtos vištienos krūtinėlės
200 g natūralaus jogurto
1 obuolio
50 g džiovintų spanguolių
pusės šaukštelio druskos

Kopūstą nuplauti, nuskabius apvytusius viršutinius lapus, supjaustyti šiaudeliais, suberti į dubenį, pasūdyti ir šiek tiek pamaigyti rankomis, kad suminkštėtų. Vištieną supjaustyti kubeliais, obuolį – plonais griežinėliais. Viską išmaišyti, suberti nuplautas spanguoles, užpilti jogurtu, pagal skonį pasūdyti.

 

Kūrimas

Juk daug įdomiau pačiam pasigaminti žaislą, išplėsti savo vaizduotę, naudoti savo mėgstamiausias spalvas ir net žaislas tampa mielesnis. Iš namie esančių medžiagų lengvai tai galite padaryti!  Pasigaminkite laivelį iš pieno pakelio, kurio gamybos patarimais dalinamės iš knygos „Darbeliai vaikams“.

 

Žaidimas

Savaitės pradžiai pažaiskite žaidimą, kuriame reikės šiek tiek pamąstyti, ir kuo jūsų daugiau – tuo smagiau! Dienos žaidimas „Gyvūnas, augalas, šalis“, kurį gali žaisti tėvai, paaugliai ir jaunesni vaikai.

Kaip žaisti?

  1. Pasiimkite po lapą popieriaus ir rašiklį.
  2. Kiekvienas ant lapo nubraižykite lentelę – horizontaliai į dešinę surašykite kategorijas, kurias žaidimo metu turėsite užpildyti, pavyzdžiui, šalis, gyvūnas, augalas, miestas, vardas ir pan. Palikite ir vieną stulpelį taškams.
  3. Pasirinkite raidę ir bandykite per minutę užpildyti lentelę su duotąja raide. Pavyzdžiui, pasirinkus raidę L, žaidėjai į lentelę turi įrašyti šalies, gyvūno, augalo, miesto pavadinimus ir vardą iš L raidės.
  4. Pasibaigus minutei, kiekvienas žaidėjas perskaito, ką parašė. Žodžiai žaidėjų lapuose negali kartotis. Jeigu taip nutinka – žodis išbraukiamas ir taškas neįskaitomas. Už kiekvieną nesikartojantį žodį žaidėjai gauna po tašką. Laimi tas, kuris surenka daugiausiai taškų.

Nerašyk įprastų vardų ir pavadinimų – jie gali kartotis. Todėl per duotą laiką pasistenk sugalvoti kuo daugiau neįprastesnių pavadinimų.

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamuose #Šeimosdiena