Šeimos diena #14

Šeimos diena #14

Štai ir paskutinė karantino laikotarpio Šeimos diena #14! Pilnas dvi savaites dalinomės idėjomis, žaidimais, pasiūlymais, receptais, knygų ištraukomis tam, kad laikas kartu su šeima namuose būtų įdomesnis. Su „Debesų ganyklų“ knygomis tikrai smagiau, nes čia rasite pasakų patiems mažiausiems, įvairių darbelių knygų, enciklopedijų tiems, kuriems jau trūksta mokyklos, ir net pasaulyje pripažintų, gausiai apdovanotų knygų paaugliams!

Pristatome Šeimos dienos #14 knygos ištrauką, receptą, darbelį ir žaidimą. Smagaus jums laiko kartu su šeima!

Skaitymas

Kai namų durys vėl atsivers ir smagiai bėgsite laukais ir kiemais, nepamirškite apsidairyti. Gal kur nors krūmuose tupi Marysia ir stebi užburtą namą? Neprabėkite pro šalį – kovoti vienam su piktais burtais labai sunku. Bet būry ir drąsiau, ir smagiau, ir lengviau.

Knyga „Užburtas namas“ – paslaptinga istorija vaikams nuo 8 metų, kurią skaitant nugara nubėgs ne vienas šiurpuliukas. Du drąsūs vaikai, Marysia ir Danielis, ryžtasi šiurpą keliančiai kelionei į užburto namo gelmes. Juk turi pagaliau kas nors atskleisti visas jame glūdinčias paslaptis! Ši knyga pripažinta ir apdovanota tarptautiniu mastu:

2017 metais knygą „Užburtas namas“ tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lenkijos skyrius pripažino „Metų knyga“.
2017 metais švietimo programa „Empik“, kurios viena iš veiklų yra leisti ir finansuoti talentingiausių autorių knygas, šią knygą įvertino „Przecinek i Kropka“ premija.
2018 metais knyga pelnė „Baltojo varno“ apdovanojimą.
2019 metais knyga „Užburtas namas“ nominuota tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams.

Kviečiame jus susipažinti su šia knyga ir paskaityti jos ištrauką čia: Užburtas namas

 

 

Gaminimas

Kažkas šiek tiek saldesnio, naminio ir viliojančiai skaniai kvepiančio – bananų duona! Ačiū Leonorai Puodžiūnaitei už bananų duonos receptą, kuriuo pasidalino leidžiant knygą „Mamos receptų knyga“. O dabar receptu dalinamės su jumis.

Ko reikės?
2-3 bananų
1/3 stiklinės ištirpinto sviesto
1 šaukštelio sodos
žiupsnelio druskos
1/3 stiklinės cukraus (arba pusės stiklinės, jei patinka saldžiau)
1 didelio išplakto kiaušinio
1 šaukštelio vanilės ekstrakto arba vanilinio cukraus
1 1⁄2 stiklinės miltų

Įkaitinti orkaitę iki 175 °C temperatūros. Kepimo formą ištepti sviestu. Supjaustytus bananus sutrinti iki vientisos masės. Ištirpintą svietą įmaišyti į bananus. Į gautą masę įmaišyti užgęsintos sodos, druskos, suberti cukrų, supilti išplaktą kiaušinį ir vanilės ekstraktą. Galiausiai įmaišyti miltų. Gautą tešlą supilti į paruoštą kepimo formą. Kepti 50 minučių arba 1 valandą (įsmeigus medinį pagaliuką, jis turi likti sausas).

Iškeptą bananų duoną ištraukti iš orkaitės ir leisti kelias minutes atvėsti formoje. Paskui išimti iš formos ir prieš patiekiant visiškai atvėsinti.

 

 

Kūrimas

Ar mėgstate žaisti su lėlėmis? O karantino laikotarpiu visos lėlės nusibodo ir norisi kažko naujo? Galite pasigaminti įvairiausių lėlyčių iš labai paprastų medžiagų, kurias tikrai turėsite namie. Čia galite leisti vaiko fantazijai pasireikšti: geltona lėlė su spalvotais plaukais, ar Elza su mėlyna suknele ir šviesiais ilgais plaukais. Priemonių reikės visai nedaug, o visą eigą, kaip susikurti tokias lėlės skaitykite žemiau paveikslėliuose iš knygos „Darbeliai vaikams“.

 

Žaidimas

Šiandien pažaiskite žaidimą vonioje, nuosavame kieme ar tiesiog namuose ant stalo ar kriauklėje su naminiais muilo burbulais!

Ką daryti?

  1. Į indą įpilk vandens, įlašink kelis lašelius indų ploviklio ir lašelį aliejaus. Nuo aliejaus muilo burbulai bus gražūs ir spalvingi.
  2. Viską išmaišyk, pamerk šiaudelį į mišinį, ir jau gali pūsti burbulus. Tegul jų būna daug, įvairių dydžių ir spalvų!
  3. Gali pridėti šiaudelį prie muiluoto paviršiaus ir pūsk. Taip pūsdamas gali sujungti kelis burbulus arba išpūsti didelį, o jo viduje įterpti mažesnį.

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje skelbiame paskutinį Šeimos dienos konkursą, kurio metu galite laimėti knygą „Užburtas namas“. Dalyvauk ir laimėk!

#karantinas #covid-19 #liekunamuose #Šeimosdiena