Šeimos diena #3

Šeimos diena #3

Atėjo Šeimos diena #3! Ir vėl dalinamės keturiais pasiūlymais iš leidyklų „Debesų ganyklos“ ir „Virtuvės knyga“ knygų, ką pasigaminti, ką perskaityti, ką susikurti ir ką pažaisti tam, kad nenuobodžiautumėte namuose.

Skaitymas

Jei namuose išbūti siaubingai sunku, o už lango puikus oras, traukite pasivaikščioti į mišką ar parką – kur nors nuošaliau, kur žmonių mažiau, kur girdėti paukščių giesmės, kur galima stebėti atbundančią gamtą. Kodėl mažyliams nepapasakojus apie metų laikų kaitą? Te pavasarį prasidėjęs eksperimentas tęsiasi visus metus. Kviečiame skaityti ištraukas iš knygų „Medžiai“ ir „Mano didžioji užduočių knyga“:

Medžiai

Mano didžioji užduočių knyga

     

Gaminimas

Penktadienį praleiskime šiek tiek saldžiau su morkų pyragu iš knygos „Mamos receptų knyga“. Tikriausiai kiekvienas savo virtuvėje rasite morkų, kurios ilgai išsilaiko šviežios ir turi daugybę vitaminų. O šis receptas tikrai paprastas!

Ko jums reikės?
1 stiklinės cukraus
3 stiklinės tarkuotų morkų
2 kiaušinių
2 stiklinės miltų
pusės stiklinės aliejaus
1 šaukšto kepimo miltelių

Kiaušinius išplakti su cukrumi. Į gautą masę įpilti aliejaus, išmaišyti, suberti miltus, vėl išmaišyti ir sudėti likusius produktus. Dar kartą išmaišyti ir supilti į kepimo popieriumi išklotą kepimo skardą. Kepti 180°C temperatūros orkaitėje apie 30–40 minučių (ar iškepęs, reikia patikrinti mediniu pagaliuku). Skanaus!

Kūrimas

Atėjus karantinui, ekonominė situacija Lietuvoje gali šiek tiek pasikeisti. Jog išvengtume finansinės krizės savo šeimoje, dabar pats metas planuoti savo biudžetą ir pamokyti savo vaikus finansinio raštingumo. Taupyti kartu su šeima artėjančioms atostogoms ar didesniam pirkiniui daug paprasčiau, kai įsitraukia visi šeimos nariai. Siūlome vaikams taupyti smagiau ir susikurti savo kiaulę-taupyklę!

 

Žaidimas

Gal mamos siuvimo reikmenų skrynelėje ar tėčio įrankių dėžėje mėtosi nenaudojama ritė? Panaudok ją pasidarydamas žaislą „jo jo“.

Ką daryti?

  1. Prie ritės stipriai pririšk virvelę – žiūrėk, kad ji neišslystų.
  2. Suvyniok virvelę ant ritės.
  3. Ant kito virvelės galo padaryk kilpelę – tokią, kad galėtum įkišti į ją pirštą.
  4. Gali pradėti žaisti: tiesiog įkišk pirštą į virvelės kilpelę ir paleisk ritę žemyn – virvelė išsivynios. Tuomet staigiai truktelėk virvelę aukštyn, kad ši susivyniotų atgal ant ritės.

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #corona #liekunamie #Šeimosdiena