Šeimos diena #5

Šeimos diena #5

Štai sekmadienis ir Šeimos diena #5! Siūlome dviejų knygų ištraukas, idėją pietums, žaidimą ir rankdarbius visai šeimai.

Skaitymas

Kasdien vis skaisčiau šviečianti saulė ir pražydusios pirmosios gėlės jau nieko nebestebina. Vaikštinėdami po miškus ir parkus pasidairykite vabzdžių, o jei esat saviizoliacijoje – pasiruoškite vėlesnei ekskursijai. Gal išvysite drugelių ar net bičių! O kodėl bitės skraido nuo žiedo prie žiedo ir kodėl augalai žydi, galite sužinoti knygų „Bitės“ ir „Smagios užduotys vaikams“ ištraukose. Ištraukas skaitykite čia:

Bitės

Smagios užduotys vaikams 49p

   

 

Gaminimas

Sekmadienio pietums siūlome pasigaminti vištieną, troškintą su pomidorais, kurios paruošimas visai nesudėtingas, o skonis tirpstantis burnoje. Receptas pateiktas iš knygos „Mamos receptų knyga“.

Ko reikės?
600 g vištienos krūtinėlių
Pusės šaukštelio druskos
Pusės šaukštelio maltų juodųjų pipirų
1 šaukštelio džiovintų bazilikų
2 česnako skiltelių
3 šauktų aliejaus
4 pomidorų
200 ml grietinėlės
Pusės stiklinės vištienos sultinio

Keptuvėje įkaitinti aliejų, suberti susmulkintas česnako skilteles ir pakepinti. Vištieną nuplauti, nusausinti, pabarstyti druska, pipirais, sudėti į keptuvę ir apkepinti. Tada suberti subjaustytus pomidorus, bazilikus, supilti sultinį, grietinėlę ir sumažinus kaitrą patroškinti 10 minučių. Skanaus!

 

Kūrimas

Sekmadienį surenkite šeimos koncertą! Jei neturite instrumentų – ne bėda, pasigaminkite gitaras tokias, kurios atspindėtų jūsų muzikinės grupės dvasią. Darbelio idėja pateikta iš knygos „Darbeliai vaikams“.

 

Žaidimas

Po muzikinio šeimos koncerto vakare pasiruoškite šešėlių teatrui. Tai puiki proga pasilinksminti kartu su šeima ar net suvaidinti jūsų mėgstamiausią pasaką ar edukaciją vaikams apie vyraujančią situaciją Lietuvoje. O gal tai gali būti užduotis vaikams sukurti scenarijų, kol tėvai gamina vakarienę?

Ką daryti?

  1. Sugalvokite būsimo spektaklio scenarijų – žinosite, kokių personažų ir kokių kitų elementų reikės.
  2. Pastatykit įjungtą lempą (ar žibintuvėlį) priešais sieną.
  3. Rankomis pavaizduokite savo sukurtus personažus – nuo rankų ant apšviestos sienos krintantis šešėlis sukurs įspūdingus vaizdus.
  4. Išmokite pavaizduoti medį, saulę, vaidinkite, kalbėkite pakeitę balsus.

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ „Facebook“ paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamie #Šeimosdiena