Šeimos diena #7

Šeimos diena #7

Skelbiame Šeimos dieną #7 ir keturis pasiūlymus jums: ką pasigaminti, ką perskaityti, ką susikurti ir ką pažaist. Pasitelkę leidyklų „Debesų ganyklos“ ir „Virtuvės knyga“ knygų lobius, dalinamės naujomis idėjomis!

Skaitymas

Letos pasaulyje nėra knygų, muzikos, dailės, teatro. Maistas ir geriamas vanduo normuojamas. Bet taip ir turi būti, juk Žemė ką tik išgyveno pasaulinį tvaną. Arka – vienintelis saugus miestas, už kurio sienų kojos geriau nekelti… Ar nieko neprimena?

Gerai, kad mums tūkstančius kartų geriau nei Letai. Tereikia pasilikti namuose.

Knygos ištrauką skaitykite čia: Žodžių sąrašas

 

Gaminimas

Antradienio pietums siūlome pasigaminti trintą morkienę iš knygos „Mamos receptų knyga“.

Ko reikės?
1 kg morkų
2 svogūnų
1,5 l vandens
100 ml riebios grietinėlės
1 šaukštelio maltų kalendrų
1 šaukšto smulkiai pjaustytų petražolių
4 šaukštų aliejaus
druskos pagal skonį

Svogūnus nulupti ir susmulkinti. Morkas nuplauti, nuskusti ir sutarkuoti. Puode užvirti aliejų, sudėti svogūnus, maltas kalendras ir truputį pakepti. Sudėti morkas ir troškinti 5 minutes, tada į puodą įpilti vandens, uždengti ir virti 20 minučių. Kai išvirs, palikti, kad atšaltų. Tada viską sutrinti elektriniu trintuvu, kad masė taptų vientisa. Įdėti druskos ir supilti grietinėlę. Išmaišyti ir pakaitinti ant mažos kaitros. Patiekti pagardinus petražolėmis.

 

Kūrimas

Nors lauke ganėtinai žvarbu, bet būnant namuose ir kaitinant saulei – atrodo, kad atėjo tikras pavasaris. Nors varlių kurkimo dar negirdėti ir jo reikės palaukti, bet namuose galit susikurti linksmus varlyčių žaislus. Kaip pasigaminti tokias varlytes rasite žemiau pateiktoje instrukcijoje, o daugiau idėjų darbeliams rasite knygoje „Darbeliai vaikams“.

 

 

 

Žaidimas

Jeigu jūsų vaikai mėgsta muzikuoti, nuolatos dainuoja ar groja instrumentais, leiskite jiems išbandyti savo jėgas grojant stikliniais indais!

Kaip groti?

  1. Į stiklinius indus įpilk šiek tiek vandens – užpildyk maždaug pusę kiekvieno indo.
  2. Sušlapink rodomąjį pirštą ir atsargiai, lėtai brauk per indų briauneles.
  3. Jeigu viską atlikai teisingai, turėtum išgirsti švelnų gaudesį.

Žinoma, prireiks šiek tiek kantrybės, kol indai suskambės. Tačiau išmokus groti, galima sukurti tikrą muzikos kūrinį!

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamie #Šeimosdiena