Šeimos diena #8

Šeimos diena #8

Antroji karantino savaitė jau įgavo pagreitį, o mes pasitinkame Šeimos dieną #8 ir naujas idėjas, kaip galite praleisti laiką namuose. Ir šiandien viskas bus apie švelnumą, nostalgiją ir net tikrą pasiruošimą vaikui ir tėvams kelionei į ligoninę. Pradedam!

 

Skaitymas

Šiomis dienomis dažnai už lango išgirsite greitųjų pagalbos automobilių sirenas: „vyyy-ūuuuu-vyyy-ūuuuu“. Kur jos skuba? Pas sunkiai sergančius žmones, o tada – į ligonines. O ar žinote, kas vyksta ligoninėse? Drakoniukas Jonas irgi nežinojo. Leiskitės į nuotykį kartu.

Knygos ištrauką skaitykite čia: Kaip nugalėti drakonligę

Vaikų psichologės Rugilės Kazlauskienės knyga Kaip nugalėti drakonligęypatingai geras įrankis tėvams ir jų mažiesiems vaikams. Joje vaikai susipažins su ligoninės procedūromis, darbuotojais ir nugalės kylančias baimes dėl to, kas jiems yra nepažįstama. Plintant Corona virusui ir gripui, labai svarbu su vaikais kalbėtis ir jiems paaiškinti, kas dabar vyksta Lietuvoje, pasaulyje ir kaip reikėtų elgtis tokiu atveju. Tam, kad vaikų neišgąsdintumėte, knygos pabaigoje yra surašyti patarimai tėvams, kaip vaikui paruošti sunkiems atvejams, ligai ar reabilitacijai. O kai dar visos kelionės metu jus lydi smagus herojus drakoniukas Jonas – gydymo įstaigos ir gydytojai atrodo visai nebaisūs!

 

Gaminimas

Susipažinę su ligoninėmis, gydytojais galime pagaminti tikriausiai daugeliui tėvų primenančius vaikystę nostalgišus bulvinius ežiukus. Ačiū Deimantei Černeckaitei už receptą, kurį galite rasti „Mamos receptų knyga“.

Ko reikės?
300 g virtų bulvių
1½ stiklinės miltų
1 kiaušinio
druskos pagal skonį

Bulves sumalti mėsmale ar sutarkuoti burokine tarka. Įmušti kiaušinį, įberti druskos ir išmaišyti. Suberti miltus ir užminkyti tešlą. Miltų kiekį galima šiek tiek keisti – tešla turi nelipti prie rankų, bet neturi būti ir labai kieta.

Tešlą padalyti į kelias dalis. Iš kiekvienos dalies ant miltuoto paviršiaus suformuoti ilgą ritinėlį. Jį supjaustyti mažais gabalėliais. Vis pamiltuojant braukti gabalėlius po vieną per vidinę bulvių tarkos pusę: pridėti gabalėlį tešlos prie tarkos ir, lengvai spaudžiant nykščiu, perbraukti.

Paruoštus ežiukus dėti į pasūdytą verdantį vandenį. Jiems iškilus į paviršių, pavirti dar 7-10 minučių. Išvirusius išgriebti ir patiekti su mėgstamu padažu. Tinka spirgučiai, grietinė, tirpintas sviestas, grybų padažas.

 

Kūrimas

Jeigu į lauką išeiti negalime ir pasigrožėti lauke pirmosiomis pražydusiomis gėlėmis, tai pasigaminkime jas patys! O tokias gėles galima padovanoti tėvams, seneliams ar draugams. O galbūt net pridėti prie laiško, apie kurį rašysime šiek tiek vėliau. Gėles galima pasigaminti iš tampraus popieriaus ir pasidaryti gėlių puokštę. Popierinių gėlių gaminimo instrukcijas skaitykite žemiau (knyga „Darbeliai vaikams“).

 

Žaidimas

Ar norėtumėte nustebinti seniai matytus draugus? O gal senelius? Galite juos pradžiuginti laišku ir šalia jūsų padaryta popierine gėle.

Ką daryti?

  1. Juodraštyje pasidaryk planelį – pasižymėk, apie ką norėsi papasakoti laiške.
  2. Kai planelis jau parengtas, pradėk kurti laiško tekstą. Nebijok juodraštyje braukyti, taisyti savo klaidų, įterpti tai, ką pamiršai paminėti. Laiške išdėstyk viską, ką nori papasakoti: kaip laikaisi, kas įdomaus nutiko pastaruoju metu, kaip leidi dienas namuose, kokius darbelius jau padarei. Nepamiršk pasidomėti, kaip gyvena laiško gavėjas, paragink pasidalyti įspūdžiais.
  3. Tada paimk švarų, dailiai išmargintą popieriaus lapą ir viską perrašyk – juk daug smagiau gauti tvarkingą, nepribraukytą laišką.
  4. Laiške gali ką nors nupiešti ar įdėti nuotraukų.
  5. Laišką įdėk į voką, užklijuok pašto ženklą voko viršutiniame dešiniame kampe, užrašyk tiek savo, tiek gavėjo adresus (gavėjo adresą voko priekyje apačioje dešinėje, o savo vardą, pavardę ir adresą voko viršuje kairėje) ir išsiųsk. Savo laišku ne tik nudžiuginsi kitus – gavęs atsakymą apsidžiaugsi ir pats!

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamie #Šeimosdiena