Vasaros knygų fiesta | Biblioteka–leidykla–skaitytojas

Vasaros knygų fiesta | Biblioteka–leidykla–skaitytojas

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kasmet vasarą pradeda kviesdama į „Vasaros knygų fiestą“. Šiemet biblioteka pasirengusi nustebinti skaitytojus nauju fiestos formatu – virtualiais susitikimais su leidyklų atstovais, žymiais knygų autoriais ir literatūrinį alkį žadinančiais pokalbiais apie knygas bei jų kūrimo subtilybes.

Tiesiame virtualų tiltą skaitytojams iš leidyklos į biblioteką.  Birželio 23 d. leidyklos „Terra Publica“ rinkodaros vadovė Rusnė Jankūnaitė pristatė bibliotekai ir jos skaitytojams leidyklų „Terra Publica“ ir „Debesų ganyklų“ pavasario-vasaros naujienas.

Kadangi ši vasara skirta kelionėms Lietuvoje, pasirinkta iš arčiau jus supažindinti su trečiu atnaujintu knygos  „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ leidimu. Knygoje aprašyti 5 nacionaliniai parkai, 30 regioninių parkų ir 6 rezervatai su lankytinais objektais.

Tiems, kurie norėtų daugiau sužinoti apie Lietuvą, užimti bendražygius važiuojant automobiliu ar vakare prie laužo, pristatytas žaidimų rinkinys „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“, kuriame telpa net trys kortelių žaidimai.

Jauniesiems skaitytojams pristatytos apdovanotos ir ES programos „Kūrybiška Europa“ paremtos knygos: latvių autorės Zanes Zustos paveikslėlių knyga su teatro lėle „Ūkė Pūkė randa išeitį“ (vaikams nuo 3 metų) ir čekų autorės Danielos Fišerovos knyga „Blogykla“ (vaikams nuo 8 metų). Pokalbio metu nepamiršti ir vyresnieji, pristatytos apdovanotos naujienos paaugliams: olandų rašytojos Annetos Huizing knyga ieškantiems kūrybinio rašymo paskatinimo, trokštantiems patiems tapti rašytojais „Kaip aš netyčia parašiau knygą“ bei ispanų autorės Care Santos knyga „Melas“. Pastarojoje knygoje gvildenamos socialiai remtinų šeimų vaikų problemos, požiūris į juos ir internete slypintys netikėtumai.

Tiesioginį pokalbį moderavo bibliotekos kultūrinių renginių koordinatorė Vida Mikelevičiūtė.

Pokalbį ir knygų pristatymus galite peržiūrėti čia.