Kamilis, kuris mato rankomis

Kamilis, kuris mato rankomis

Penkiametis Kamilis mato ne akimis, o rankomis. Ar dėl tokios supergalios reikėtų jo bijoti? O gal gailėtis ar perdėtai rūpintis? Jokiu būdu! Nors jis mato kitaip, bet yra toks pat berniukas kaip ir jo bendraamžiai. Kartais didelis nutrūktgalvis. Kartais susipeša su vyresne seserimi. Bet dažniausiai jis mielas, draugiškas, linksmas ir pats geriausias brolis.

Knyga atveria nepažįstamą aklųjų pasaulį, kuriame galima matyti rankomis. Moko tolerancijos ir pagarbos.

APDOVANOJIMAI

  • Granice.pl išrinkta geriausia pavasario knyga vaikams, 2017 m.
  • Granice.pl išrinkta geriausia metų knyga vaikams, 2017 m.
  • Child Friendly World konkurso apdovanojimas, 2018 m.

AUTORIUS – Tomasz Małkowski

Tomasz Małkowski (g. 1966) pagal išsilavinimą pedagogas, pagal profesiją – istorikas. Jis yra ne tik apdovanotas rašytojas, bet ir vidurinės mokyklos istorijos vadovėlių autorius. Kartu su žmona ir vaikais gyvena  Gdanske.

Esate ne tik rašytojas, bet ir pedagogas, istorikas. Kada žinojote, kad istorija bus tokia svarbi jūsų gyvenime?

Dar mokykloje mano mėgstamiausia pamoka buvo istorija. Visada ir skaitydavau daugiausiai istorinių knygų. Tikriausiai nebuvo konkretaus momento, kuomet supratau, kad būsiu istorikas, tai vystėsi palaipsniui, iš lėto ir ši aistra istorijai vis augo.

Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

Labai mėgstu bendrauti su žmonėmis ir skaitytojais. Jie dalinasi savo istorijomis, kurios įkvepia. Žvelgdami į istoriją, galime daug ko pasimokyti, sužinoti apie save, kitas kultūras. Taip pat labai mėgstu ilgų distancijų žygius, keliauti į kalnus, atrasti naujas vietas gamtoje.

Trumpai papasakokite apie knygą „Kamilis, kuris mato rankomis“.

Penkerių metų Kamilas yra aklas. Bet ar tai yra priežastis jo bijoti, gailėtis ar įkyriai juo rūpintis? Tikrai ne! Jam pačiam puikiai sekasi ir, kaip ir bet kuris berniukas, jis turi beprotiškų idėjų ir neįprastų nuotykių. Kartu su vyresniąja seserimi Zuzija jie puikiai leidžia laiką, išdaigai vienas kitą, o kai reikia – stovi vienas už kito. Knyga supažindina jus su nežinomu pasauliu, į kurį žiūrite rankomis.

Kam rekomenduotumėte paskaityti šią knygą?

Visiems, kuriems kyla baimė bendrauti su neregiais, silpnaregiais, kurie nežino, kaip prie jų prieiti, ar tiesiog domisi jų pasaulio suvokimu. Tai padės praplėsti akiratį, kad jie yra tokie patys žmonės kaip ir visi, mėgsta tuos pačius dalykus, mėgausi pramogomis ir pergyvena, jei juos kas nors atstumia.

Įsigyti knygą galite čia.

Knygos leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“.

         Naujas slaptazodis pokyciai

Knygos leidimą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos_kulturos_taryba_debesu_ganyklos

Knygos vertimas paremtas pagal Lenkijos vertimų programą (© POLAND Translation Program).

Komentuoti