„Knygų savaitės“ programoje – išskirtiniai pokalbiai su rašytojais, dailininkais ir vertėjais

„Knygų savaitės“ programoje – išskirtiniai pokalbiai su rašytojais, dailininkais ir vertėjais

Vasario 22–28 d. vykstančios „Knygų savaitės“ metu leidykla „Debesų ganyklos“ kviečia į virtualius susitikimus su knygų kūrėjais. Visų literatūros entuziastų virtualioje knygų šventėje laukia išskirtiniai pokalbiai su rašytojais, dalininkais ir vertėjais.

Pasaibos personažo kūryba su Danguole Kandrotiene ir Jurgita Ranceviene

Kaip sukurti knygos personažą, kurį pamiltų vaikai? Į šį klausimą tikrai gali atsakyti rašytoja Danguolė Kandrotienė ir dailininkė Jurgita Rancevienė. Kūrėjų bendro darbo vaisius – knygų serijos „Pasaiba“ herojus – jau tapo daugybės Lietuvos vaikų draugu.

Pokalbio metu D. Kandrotienė ne tik papasakos apie savo kūrybos pradžią, populiariausio savo kūrinio – knygų serijos „Pasaiba“ – įkvėpimo šaltinį, bet ir atskleis, kodėl nusprendė sukurti švepluojantį personažą. Dailininkė J. Rancevienė renginio metu stos prie molberto ir visiems žiūrovams suteiks unikalią galimybę pamatyti, kaip kuriamos šio veikėjo iliustracijos.

Kiek laiko užtrunka nupiešti tokį personažą kaip Pasaiba? Koks yra knygos viršelio kūrimo procesas? Ar knygų serija apie nediduką, gauruotą padarėlį bus tęsiama? Apie visa tai ir dar daugiau – pokalbyje su menininkėmis D. Kandrotiene ir J. Ranceviene.

Peržiūrėti pokalbį galite čia

Iš arčiau su Selemonu Paltanavičiumi: pažintis su Lietuvos gyvūnais

Visų, mylinčių gamtą ir gyvūniją, dėmesį turėtų patraukti pokalbis su Selemonu Paltanavičiumi. Gamtininkas, apdovanotas ir vaikų itin mėgstamas rašytojas pasiruošęs tiek mažiems, tiek dideliems papasakoti apie nuostabų Lietuvos gyvūnijos pasaulį.

Kokiais gamtos reiškiniais, objektais ar gyvūnais Lietuva yra savita ir kuo galėtume didžiuotis? Ar vaikai gauna pakankamai žinių apie gamtą? Kaip kūrėjui pavyksta iš arti stebėti ir užfiksuoti laukinių gyvūnų gyvenimą? Į šiuos ir kitus klausimus pokalbio metu atsakys S. Paltanavičius.

Daugiau nei 60 knygų autorius taip pat papasakos, kaip gimė didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukusios jo knygos „Jei tu slieko nepažįsti“, „Jei sliekas būtų paukštis“ ir „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“.

Peržiūrėti pokalbį galite čia

Knygos ateities lyderiams

Kokios paauglių knygos Europoje šiuo metu sulaukia daugiausia dėmesio? Ką skaito jaunimas ir kokios temos jiems aktualios? Kuo išskirtinė vokiečių, nyderlandų ir norvegų literatūra paaugliams? Apie tai kalbėsime su vertėjomis Indre Dalia Klimkaite, Birute Avižiniene ir Agne Petrauskaite.

Susitikimo metu bus aptariamos pagal leidyklos „Debesų ganyklos“ projektą „Knygos ateities lyderiams“ išleistos knygos „Made by Indira. Mada – bet kokia kaina?“, „Kaip aš netyčia parašiau knygą“, „Mėnulis ir kitos nelaimės“, „Berniukas baltame kambaryje“ ir „Mergaitė keistoje šalyje“.

Kuo pasižymi paaugliams skirtos knygos, užsienio šalyse pelniusios pripažinimą ir prestižinių apdovanojimų? Kokios temos jose gvildenamos ir kokios šių knygų personažų ypatybės? Apie visa tai išgirsite pokalbyje su šių knygų vertėjomis.

Peržiūrėti pokalbį galite čia

Komentuoti