8-oji diena. Kvota

Akselis ir Tomis – liekiai. Jie nelanko mokyklos, dirba sunkiausius darbus, neturi elektros ir karšto vandens. Kaip ir kitiems milijonams liekių, jiems leidžiama tiek nedaug, kad yra laikomi tik pusiniais gyventojais. Iš kur liekiai atsirado? Iš didelio noro išsaugoti žmoniją. Žemė seniai perpildyta. Didelėje pasaulio dalyje per karšta, per sausa arba per drėgna gyventi, o vienuolikai milijardų žmonių reikia vietos gyventi. Siekdama sureguliuoti gyventojų skaičių, Pasaulio taryba nustatė kvotą. Kiekviena šalis gyventojų perteklių išveža į mažyklas. Šiai sistemai pritarė visos pasaulio valstybės, tik ne Eriperija.

Nors liekių gyvenimas sunkus, bet tie, kurie laikosi taisyklių, išgyvena.

Ar tikrai?..

Knygos leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Kūrybiška Europa“.

Knyga išleista įgyvendinant projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“.

Knygos leidimą remia Nyderlandų literatūros fondas.

Aprašymas

ISBN 978-609-473-278-2

Puslapių skaičius: 402

Svoris: 380 g

Išmatavimai: 149 × 221 mm

Autorius: Marloes Morshuis

Vertėja: Birutė Avižinienė

Metai: 2022

Nyderlandų rašytoja Marloes Morshuis (g. 1970) gyvena name, kuriam daugiau nei šimtas metų. O namas stovi pačiame gražiausiame, jos nuomone, šalies mieste. M. Morshuis mėgsta skaityti, gaminti maistą, kurti istorijas. Kūryba ją lydi visą gyvenimą. Tačiau didžiausia svajonė buvo rašyti knygas. Vieną dieną M. Morshuis nusprendė, kad pakanka svajoti ir metas imtis darbo – parašyti knygą! Tuo metu jai buvo 45-eri.

Nuo tada rašytoja sukūrė kelias įtampos kupinas istorijas, Nyderlanduose jos buvo įvertintos prestižinėmis vaikų ir jaunimo literatūros premijomis. „8-oji diena. Kvota“ yra ketvirtoji M. Morshuis knyga. 2022 m. autorė parašė jos tęsinį. Tai pirmasis šios rašytojos kūrybos vertimas į lietuvių kalbą.

Atsiliepimai

Atsiliepimų apie produktus dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “8-oji diena. Kvota”