Berniukas akligatvyje

Po trilerio „Berniukas baltame kambaryje“, iš karto tapusio bestseleriu, apdovanotu prestižinėmis literatūros premijomis, pasirodė nauji Karlo Olsbergo romanai jaunimui: „Mergaitė keistoje šalyje“ ir „Berniukas akligatvyje“. Intriguojantis distopinis romanas „Berniukas akligatvyje“ kelia amžinąjį žmonijos klausimą – ar galima nugalėti mirtį? Kokiu būdu? Gal įmanomas amžinas gyvenimas kompiuteryje?

Kompiuteriniame žaidime „Team Defence“ Manuelis neįveikiamas. Bet komandos nariai nežino, kad jis savo avatarą valdo tik padedant išmaniajam neįgaliojo vežimėliui Marvinui. Manuelis serga nepagydoma nervų liga, gyventi jam liko vos keli mėnesiai. Sužinojus apie daug diskusijų keliantį eksperimentą įsižiebia viltis – įmanoma sukurti kompiuterinę vaikino smegenų simuliaciją. Tada jo sąmonė toliau gyvuotų kompiuteryje. Tačiau skenuojant smegenys visiškai suardomos…

Drąsus romanas, kuris kelia klausimus apie žmogiškos būties prasmę. Ar tikime sielos nemirtingumu? Ar po mirties siela galėtų tęsti egzistenciją kita forma ar virtualiajame pasaulyje? Ar moralu rinktis eutanaziją, kai jautiesi patekęs į akligatvį? Kas skiria žmogų nuo dirbtinio intelekto?

Kodas: 9786094732034 Kategorijos: ,

Aprašymas

ISBN 978-609-473-203-4
Puslapių skaičius: 336
Kietas viršelis, nespalvoti puslapiai
Svoris: 540 g
Išmatavimai: 149 × 221 mm
Autorius: Karl Olsberg
Vertėja: Indrė Dalia Klimkaitė
Metai: 2021

Knygos vertimą remia Goethe-Institut

Karlas Olsbergas (g. 1960) turi daktaro laipsnį dirbtinio intelekto studijų srityje, yra dirbęs vadybos konsultantu, televizijos prodiuseriu, įkūręs ne vieną startuolį. 2007 m. išleistas pirmasis K. Olsbergo romanas „Sistema“ pateko į Vokietijos žurnalo „Der Spiegel“ skelbiamą skaitomiausių knygų sąrašą. Nuo to laiko autorius rašo populiarias knygas suaugusiesiems, jaunimui bei vaikams. Trileris „Berniukas baltame kambaryje“ 2018 m. buvo nominuotas Vokietijos jaunimo literatūros premijai. Parduotos ir teisės kurti filmą. K. Olsbergas su šeima gyvena Hamburge, Vokietijoje.

Indrė Dalia Klimkaitė (g. 1973) – vertėja, redaktorė, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narė. Vilniaus universitete baigė filosofijos ir vokiečių filologijos bei visuotinės literatūros studijas. 2006 m. apdovanota už geriausią vertimą paaugliams. Verčia ir redaguoja vaikų ir jaunimo, humanitarinę ir dvasinę literatūrą, rūpinasi kultūros sklaida Zarasų regione.

Atsiliepimai

Atsiliepimų apie produktus dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Berniukas akligatvyje”