Nakties dienoraštis

Veeros Hiranandani „Nakties dienoraštis“ – tai jautrus mažos indų mergaitės pasakojimas apie šeimos, per naktį tapusios pabėgėliais, ištremtaisiais, likimą, kai Indijai 1947 m. buvo suteikta nepriklausomybė. Sudėtinga šalies padėtis ir dvylikametės Nišos šeimos gyvenimo istorija, kurią mergaitė aprašo dienoraštyje, kupina netikėtumų, vaikiškos nuostabos ir skaudžios patirties susidūrus su lemtingu pasirinkimu.

Aš – Niša, man dvylika. Ir Indijai, ir man pačiai nutiko kai kas svarbaus. Šalis atgavo nepriklausomybę nuo britų ir buvo padalyta į dvi dalis. Nuo šiol Pakistane gyvens musulmonai, Indijoje – hinduistai. Mano tėtis – hinduistas, mama – musulmonė. O kas mes su broliu Amilu? Tėtis mano, kad namuose mums nebesaugu. Šiąnakt leisimės į kelionę ieškoti naujų namų…

Kodas: 9786094732218 Kategorijos: , , ,

Aprašymas

ISBN 978-609-473-221-8
Puslapių skaičius: 288
Kietas viršelis, nespalvoti puslapiai
Svoris: 800 g
Išmatavimai: 149 × 211 mm
Autorė: Veera Hiranandani
Vertėja: Viktorija Uzėlaitė
Iliustratorius: Fréderic Bertrand
Metai: 2021

2019 m. knyga apdovanota Newbery Honor Book. Niuberio apdovanojimas yra pirmasis pasaulyje ir vienas garbingiausių vaikų literatūros apdovanojimų. Jį suteikia Amerikos bibliotekininkų asociacija (American Library Association) ir Tarptautinė skaitymo asociacija (International Reading Association). Medalis kasmet skiriamas autoriams už geriausią ir didžiausią indėlį į Amerikos vaikų literatūros fondą įnešusią knygą.

Knygai skirtas Walter Dean Myers Honor Book apdovanojimas už išskirtinę vaikų literatūrą 2019 m. Apdovanojimas skirtas pagerbti knygas, kuriose yra įvairių pagrindinių veikėjų arba reikšmingai kalbama apie įvairovę.

Knyga įtraukta į Pietų Azijos knygų apdovanojimų (South Asia Book Award) garbės sąrašą, 2019 m.

Atsiliepimai

Atsiliepimų apie produktus dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Nakties dienoraštis”