Žaliasis kristalas

Žėrinčios Prahos viduryje plyti paslaptingas rajonas. Niekas nežino kodėl, bet ten neveikia elektra, nevažiuoja tramvajai, neįsijungia radijas, o mobilieji telefonai nepagauna signalo. Vietiniai tą vietą vadina Nuosusa.

Šioje paslaptingoje vietoje trims draugams teks įminti seną paslaptį. Ji tokia nepaprasta, kad visiems laikams gali pakeisti pasaulį. Vaikams ant kulnų nuolat lipa blogiukai, o Nuosusoje dar niekad nebuvo taip tamsu, tylu ir pavojinga.

Ar išdrįsi į ją įžengti?

„Žaliasis kristalas“ jungia Jaroslavo Foglaro ir Jules’io Verne’o knygų magiją, Jo Nesbø kūrinių įtampą ir tiek paslapčių, kiek rastume Dano Browno kūrinyje „Da Vinčio kodas“.

Knygos leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Kūrybiška Europa“.

Knyga išleista įgyvendinant projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“.

Aprašymas

ISBN 978-609-473-297-3

Puslapių skaičius: 270

Svoris: 539 g

Išmatavimai: 149 × 221 mm

Autorius: Vojtěch Matocha

Iliustratorius: Karel Osoha

Vertėjas: Aigustė Vykantė Bartkutė

Metai: 2023

Autorius Vojtěch Matocha (g. 1989) studijavo matematiką. Šiuo metu kuria programines įrangas mobiliesiems telefonams. Istorijas ėmė rašyti gimnazijoje. Nuo tada sėkmingai dalyvavo keliolikoje literatūrinių konkursų, rašo recenzijas portalui „iLiteratura“. „Žaliasis kristalas“ – jo literatūrinis debiutas.

Iliustratorius Karel Osoha (g. 1991) yra vienas žymiausių Čekijos jaunosios kartos komiksų kūrėjų. Sulaukė pripažinimo, kai sukūrė internetinį komiksą „Pynė“. Nuo 2009 m. kuria savo tinklaraštį. 2018 m. baigė animacijos studijas Prahos scenos menų akademijoje, tačiau didžiausia jo aistra tebėra komiksai. 2017 m. pelnė geriausio Čekijos menininko apdovanojimą „Muriel“.

Vertėja Aigustė Vykantė Bartkutė (g. 1977) Vilniaus universitete baigė čekų kalbos ir literatūros bakalauro studijas. Studijuodama stažavosi Čekijos Respublikos Pilzeno universitete. Iš čekų ir slovakų kalbų verčia poeziją, filmų tekstus, suaugusiųjų ir vaikų literatūrą.

Leidyklai „Debesų ganyklos“ iš čekų kalbos išvertė Danielos Fischerovos knygą „Blogykla“ ir 2020 m. IBBY Lietuvos skyriaus buvo apdovanota Eugenijos Stravinskienės premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams.

Apdovanojimai:

  • „Teachers’“ apdovanojimas
  • „Night Sleepers“ apdovanojimas
  • 3 vieta „Children’s Heart Book“ rinkimuose
  • Nominuota „Magnesia Litera“ apdovanojimui
  • Nominuota „Golden Ribbon“ apdovanojimui
  • Nominuota Jiří Orteno apdovanojimui

Atsiliepimai

Atsiliepimų apie produktus dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Žaliasis kristalas”