Šeimos diena #10

Šeimos diena #10

Ką veikti namuose? Kuo užimti vaikus, kad jie nebūtų irzlūs ir naudingai praleistų laiką? O ką dar pagaminti? Aš padarysiu, jūs tik sugalvokit. Tai mes sugalvojome ir dalinamės su jumis Šeimos dienos #10 naujais pasiūlymais tėvams ir vaikams!

 

Skaitymas

Kosui trylika. Jis – kylanti vaikų futbolo komandos žvaigždė. Gyvena šeimos viešbutyje ant jūros kranto. Pati gražiausia mokyklos mergina jam meiliai šypsosi…

Arba…

Kosui tik trylika. Jo šlovės valandą futbolo aikštėje tėvą išveža į ligoninę. Gyvenimas su trimis seserimis – tikras košmaras. Šeimos verslas tuoj bankrutuos. O svajonių mergina net neįsivaizduoja, kad toks Kosas vaikšto žemėje.

Kuris Kosas esi tu?

Knyga „Viešbutis „Didžioji M“ 2015 m. pelnė „Zilveren Griffel“ – kasmetinį Nyderlandų Karalystės vaikų literatūros apdovanojimą. 2018 m. nominuota „Bolognia Ragazzi Award“ už geriausią vertimą.

Knygos paaugliams „Viešbutis „Didžioji M“ skaitykite čia: Viešbutis „Didžioji M“

 

Gaminimas

Pasigaminkite gardžių žuvies kukulių, patiksiančių ir mažiems, ir dideliems iš knygos „Mamos receptų knyga“.

Ko reikės?
1 kg žuvies filė
2 šaukštų manų kruopų
1 kiaušinio
1 smulkiai supjaustyto svogūno
2 šaukštų miltų
2 šaukštų lydyto sviesto
2 šaukštų grietinės
200 ml grietinėlės
pusės šaukštelio maltų juodųjų pipirų
1 šaukštelio druskos
1 šaukšto supjaustytų petražolių

Žuvį sumalti, supilti manų kruopas, įmušti kiaušinį, įberti pipirų, druskos ir sudėti pakepintus svogūnus. Viską suminkyti. Iš paruoštos masės formuoti nedidelius kukulius. Juos apvolioti miltuose, apkepinti su sviestu, sudėti į puodą, užpilti vandeniu ir troškinti 15-20 minučių. Baigiant troškinti, supilti grietinę, grietinėlę, pagardinti druska ir pakaitinti kelias minutes. Apibarstyti petražolėmis. Patiekti su virtais ryžiais ar troškintomis daržovėmis.

 

Kūrimas

Vietoj naujų žaislų turime ekologišką idėją – dar kartą panaudoti plastikinį buteliuką ir iš jo pasigaminti lėlę. Mes siūlome pasigaminti Lapę Snapę, tačiau tokią lėlę galite paversti vaiko mėgstamiausiu gyvūnu: vilku, triušiu, šuniuku, kate ar kokiu kitu egzotiniu žvėrimi!

Žemiau visa instrukcija iš knygos „Darbeliai vaikams“, kokių priemonių jums reikės pasigaminti Lapę snapę ir ką po ko daryti.

 

 

Žaidimas

Norisi naudingos veiklos, kuri praverstų tiek kritinėse situacijose, tiek konstruojant, tiek norint, ką nors sutaisyti? Siūlome pagal schemas išmokti sumegzti mazgus.

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamuose #Šeimosdiena