Šeimos diena #11

Šeimos diena #11

Esame atsakingi, liekame namuose ir laikomės karantino. Bet ką veikti šeštadienį, kad vaikai neišvarytų iš proto, bet ir atitraukti juos nuo televizoriaus ekrano? Lietuvos tūkstantmečio vaikų pamokos nevyksta, mokytojai neuždavė atlikti papildomai darbų, dėl to šiandien galite skirti laiką pabūti kartu. O kad neatsirastų papildomos trinties nuo sėdėjimo namie, geriau veikti bendras veiklas, nes tada ir smagiau, ir laikas bėga greičiau! Štai Šeimos dienos #11  pasiūlymai jums: visai šeimai tinkantis lietuviškas receptas, knygos ištrauka paskaitymui apie meilę sau ir drąsą siekti savo tikslų, darbeliai, kad prisimintumėte senelius, bei žaidimas visai šeimai, kurį galite susikurti patys ir nereikės net eiti į parduotuvę!

 

Skaitymas

Tikiu, kad jau pasiilgote draugų, o ypač jūsų vaikai. Juk kartu galima nuveikti tiek įdomių dalykų: klausytis muzikos, apžiūrėti naujas rūbų kolekcijas parduotuvėse, išbandyti naujas šukuosenas ar tiesiog slapta pasikuždėti apie dalykus, kurių nieku gyvu nepasakytum kitiems. Molė nuo darželio laikų draugauja su Kloja. Tik kodėl Kloja nesidžiaugia Molės sėkme?

,,Žuvele, nerk!“ – tai pasakojimas apie draugystę, patyčias, savo kūno priėmimą ir pasiryžimą bet kokia kaina paversti svajones tikrove.

Knygos „Žuvele, nerk!“ ištrauką galite skaityti čia: Žuvele, nerk!


 

Gaminimas

Savaitgalis – blynadienis! Visi vaikai apsidžiaugs pietums gaudami blynų, o jei dar su uogiene – pirštus bus galima apsilaižyti. O blynus galima daryti ir be miltų, ir  net visai sveikus, dėl to pasigaminkite bulvių ir morkų blynų iš knygos „Mamos receptų knyga“.

Ko reikės?
1 kg bulvių
500 g morkų
4 kiaušinių
pusės šaukštelio maltų juodųjų pipirų
1 šaukštelio druskos
aliejaus

Bulves ir morkas nuskusti ir smulkiai sutarkuoti. Tarkius sumaišyti, įmušti kiaušinius, įberti pipirų, druskos, viską išmaišyti ir po šaukštą dėti į įkaitintus riebalus. Apkepinti abi puses. Patiekti sus grietine, natūraliu jogurtu, bruknių ar spanguolių uogiene, obuolių koše, pienu ar grietinėle.

 

Kūrimas

Karantinas dar užsitęsė, senelių anūkai dar greitai nepamatys, dėl to galima susikurti senelių lėles ir pažaisti namais! Iš namie randamų medžiagų šį ir kitus darbelius galite pasigaminti skaitydami knygą „Darbeliai vaikams“.

 

 

Žaidimas

Stalo žaidimai visada pakelia nuotaiką ir priverčia šiek tiek pasukti galvelę. Vienas tokių žaidimų yra domino. Jo tikslas – iš kaladėlių sudėlioti gyvatėlę taip, kad kaladėlės viena su kita liestųsi tik vienodu akių skaičiumi. Kaladėles gali pasigaminti ir pats.

Reikės:
29 plokščių akmenukų (galite prisirinkti miške ar kieme)
korekcinio pieštuko (balto pieštuko ar žymeklio)
maišelio

Ką daryti?

  1. Nuvalyk akmenukus: nušluostyk dulkes, jei purvini – nuplauk ir palauk, kol nudžius vanduo.
  2. Imk korekcinį pieštuką ir pradėk dekoruoti akmenėlius. Nupiešk visą domino rinkinį (28 akmenukus), kaip parodyta pavyzdyje apačioje.
  3. Kai piešiniai ant akmenukų nudžius, sudėk savo pagamintas kaladėles į dailų maišelį, kad nė viena iš jų nepasimestų.
  4. Sukviesk šeimos narius ir pradėkite žaisti. Užverskite visas kaladėles ir kartu su žaidimo draugais ištraukite po septynias domino kaladėles.
  5. Nuspręskite, kuris žaidimą pradės pirmas, – žaidėjas ant stalo turi padėti pirmąją žaidimo kaladėlę taškais į viršų.
  6. Kitas žaidėjas turi prijungti prie pirmosios domino kaladėlės vieną iš savo turimų. Prijungti galima tik tą kaladėlę, kuri turi tokį patį skaičių. Pavyzdžiui, jei ant stalo padėta kaladėlė su 6 akimis vienoje ir 4 kitoje pusėje, žaidėjas turi padėti tokią kaladėlę, kurios bent vienoje pusėje būtų 4 arba 6 akys.
  7. Jei žaidėjas neturi kaladėlės su reikalingu skaičiumi, turi traukti vieną iš likusių neišdalytų kaladėlių krūvos.
  8. Laimi tas, kuris greičiau ant stalo išdėlioja visas savo turimas kaladėles, o jei užverstos kaladėlės baigiasi anksčiau – tas, kuris žaidimo pabaigoje turi mažiausiai domino kaladėlių.

Svarbu! Daugiausia gali žaisti keturi žaidėjai, nes kaladėlių skaičius ribotas.

 

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamuose #Šeimosdiena