Šeimos diena #9

Šeimos diena #9

Kokia šiandien diena? Nesvarbu, kokia savaitės diena, šiandien Šeimos diena #9! Ir dar viena diena su konkursu „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje, žaidimu, knygos ištrauka, darbeliu ir receptu!

 

Skaitymas

Šiandien apie gražų žmogų. Kas jums yra gražus žmogus?

Ir šiandien galite ne tik paskaityti daugybę apdovanojimų susirinkusios knygos „Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja“  ištrauką, bet ir pasiklausyti kitų paauglių ir vaikų nuomonių apie gražaus žmogaus suvokimą, patyčias tarp jaunimo ir apie tai pasikalbėti su savo vaikais: o ką jie mano, ką jie matė ir patyrė mokykloje?

Linksmą interviu apie rimtus dalykus su jaunuoliais galite žiūrėti čia.

Daug juoko, sveikas požiūris į save ir pasaulį, gyva, ekspresyvi kalba puikiai dera su amžinosiomis vertybėmis. Knygos ištrauką skaitykite čia: Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja

Ak, kad man ir mano kiemo gaujai kas būtų prieš 20 metų pasakęs… Nuotykis, vėjavaikystė, solidarumas ir ryžtas sukurs mus gražiausiais žmonėmis. Svarbiausia juk XXL dydžio širdis. O visų nosys, ausys ir lūpos vienodai, bet skirtingai ir taip gražios!

Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep

 

Gaminimas

Šiandien siūlome pasigaminti varškės pyragą su obuoliais, kuriais pakvips visi namai! Ačiū už receptą Jokūbui Meškauskui, kurį išleidome knygoje „Mamos receptų knyga“.

Ko reikės?
200 g sviesto
2 stiklinių miltų
2 stiklinių cukraus
1 šaukštelio cinamono
500 g varškės (9 proc. riebumo)
3 kiaušinių
10 obuolių

Į varškę įmušti kiaušinius, suberti cukrų ir išplakti. Sviestą apiberti miltais ir sukapoti peiliu. Pabaigoje sutrinti pirštais. Obuolius supjaustyti ir apibarstyti cinamonu bei cukrumi. Dalį tešlos sudėti ant kepimo formos dugno, tada sukrėsti varškės masę, ant viršaus dėti obuolius ir likusią tešlą. Kepti 180 laipsnių temperatūros orkaitėje apie 1 valandą.

 

Kūrimas

Mėgstat žaisti boulingą? Jei taip, mažąjį boulingą galit pasidaryti namuose ir surengti šeimos turnyrą! O jei tėvai užsiėmę dirba, galima žaisti ir vienam. Mažojo boulingo idėjos atkeliavo iš knygos „Darbeliai vaikams“.

 

Žaidimas

Jau pradėjome su kamuoliais, tai kodėl nepasitreniravus taiklumo ir atidumo žaidžiant su kamuoliu.

Ką daryti?

  1. Indelio (nuo grietinės ar jogurto) dugne adata pradurk skylutę.
  2. Pro skylutę praverk siūlą ir indelio viduje užmegzk mazgą, kad siūlas neišlįstų lauk.
  3. Kitą siūlo galą priklijuok prie kamuoliuko.
  4. Judindamas indelį, bandyk išmesti kamuoliuką aukštyn ir įmesti į indelį.

Daugiau žaidimų gali rasti knygoje „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“.

Smagios ir įdomios šeimos dienos kartu!

KONKURSAS!

Leidyklos „Debesų ganyklos“ Facebook paskyroje kiekvieną karantino dieną skelbiame konkursą, kurio metu galite laimėti vis kitokią knygą ir paįvairinti savo vaikų dienas namuose.

#karantinas #covid-19 #liekunamie #Šeimosdiena